Navigace

Z činnosti spolků a organizací


Nacházíte se: Hlavní stránka profilu Podnikatel / Aktuálně / Z činnosti spolků a organizací
Fotbalisté připravili dětské sportovní odpoledne
(06/12/08)

Dětské sportovní odpoledne

Dne 7. 6. 2008 pořádal SFK Slup Dětské sportovní odpoledne na místním hřišti. Na akci přišel nemalý počet návštěvníků, převážně dětí. Slunné odpoledne přerušovaly dešťové přeháňky, které naštěstí nezabránily dobré náladě a radosti všech dětí.

V závěru odpoledne se odehrálo utkání mezi místními muži a ženami, avšak zápas se bohužel také neobešel bez deště. Utkání skončilo výsledkem 2:2 a po penaltách zvítězilo družstvo žen 3:1.


(foto i text Petr Řezníček ml.)

Jak fotbal vypadal si můžete prohlédnou na uvedených fotografiích.

Počet názorů na článek: 0

Jednotka dobrovolných hasičů ve Slupi má plné ruce práce
(05/15/08)

Akce SDH Slup

Dne 9.5. zasahovala jednotka SDH obce Slup postupně u dvou mimořádných situací,potažmo u požárů.V dopoledních hodinách jsme byli nejprve vysláni k požáru do města Znojma a zanedlouho jsme se vyjížděli k požáru do obce Hrádek.Svým obsahem byl první zásah poněkud kuriozní.

Už v nočních hodinách likvidoval HZS Znojmo požár „UNI buňky“ v ulici Dobšická. V ranních hodinách byl na místo nasazen policejní pes.Ale zákrok zvířete nemohl být proveden,neb trosky byly ještě žhavé.Policie tedy uvědomila HZS Znojmo,že nemohou provést zákrok pomocí pol. psa. Nakonec z toho vyšel v 11:06 hodin „oficiální poplach I. stupně“.Na místo dorazil HZS Znojmo a naše JSDH Slup s technikou CAS 21 T148 a CAS 25 Š706 RTHP a s 9 členy zásahové jednotky. Po našem příjezdu již nebylo co hasit ani likvidovat,a tak se krátce na to vrátila na základnu(cca po dvanácté hodině). Komunikace mezi jednotlivými složkami je tedy někdy velmi komická ba problémová…Snad se zásahy takového typu nebudou v budoucnu opakovat.

Pár hodin na to, přesněji v 17:12 hod., vyjížděla naše jednotka k požáru suché trávy a průmyslových textilií k podniku AGRODRUŽSTVO obce Hrádek. Požár velmi malého rozsahu o rozměrech 15m2 byl likvidován ihned pomocí lafetové proudnice. Na místě zasahovaly jednotky:HZS Hrušovany n/Jev.(CAS 32 T815),JSDH Slup(CAS 32 T148 a CAS 25 Š706 RTHP) a jednotka SDH obce Hrádek(DA 12 A30). Další složkou IZS,která se dostavila na místo požáru byla POLICIE ČR. Návrat naší jednotky zpět na základnu byl v 18:22 hodin.

V tomto roce jednotka SDH obce Slup zasahovala již u 11 mimořádných situací.Za celý rok 2007 měla jednotka na kontě 16 zásahů.Jak je vidno,počet MU,u kterých naše jednotka zasahovala a zasahuje má rok od roku vzestupnou tendenci…Celkový nárůst výjezdů k MU do poloviny května tohoto roku je tedy procentuálně vyjádřeno 45%-ní oproti roku 2007.Jestli to půjde tímto tempem dál,budou naši hasiči mít na konci tohoto roku něco kolem 30 zásahů.K těmto nežádoucím situacím nám od června bude pomáhat nový přírůstek do vozového parku,a tím bude zánovní CAS 32 T815…

Text: Jaroslav Tomaštík

Počet názorů na článek: 0

SDH pomáhá veřené zeleni v obci
(03/24/08)

Zelené práce SDH Slup

Dne 15.3. 2008 prováděl SDH Slup v naší obci ořezávání stromů ve spolupráci s HZS Znojmo, který nám zapůjčil plošinové vozidlo. Jednalo se o akáty u staré hasičské zbrojnice, smrk u fary a topol u hřbitova.

(foto i text Petr Řezníček ml.)
Počet názorů na článek: 0

Obsah sekce Z činnosti spolků a organizací