Navigace

Události v obci


Nacházíte se: Hlavní stránka / Aktuálně / Události v obci

Požadovaná informace není v tomto profilu přístupná, byl jste přepnut na výchozí profil "Všechny informace".

Posvícení 2010 - ohlédnutí
(09/16/10)

Večerní hodová zábava

Ne každá obec má to štěstí mít jako hosty na posvícení několik tisíc návštěvníků, ve Slupi se to díky Slavnostem chleba již šestým rokem daří. O průběhu celého dne v rámci oslav bylo již napsáno dost a k dispozici jsou fotografie letošních i minulých ročníků.

Zbývá se tedy vrátit k večeru, který navazoval na úspěšný den krátkou reportáží. Krojovaná "Čulská chasa" měla svoje druhé antrée na hodové zábavě, kde mimo foklórní hudební produkce si opakovaně zatančila na "modernu". Několik fotografií přiblíží atmosféru v obecním sále Kulturního domu ve Slupi.


(foto Řezníček)
Počet názorů na článek: 0

Pálení čarodějnic - ohlédnutí
(04/22/10)

V pátek 30.dubna 2010 uspořádali místní organizace Pálení čarodějnic v Čuli.

Čarodějnice a čarodějové se sešli u místní autobusové zastávky a proletěli obcí až na hřiště k vatře. Zde dostali od místních organizátorů za odměnu plno sladkostí. Po té následoval proslov pana starosty, který tak zahájil večerní zábavu a zapálení vatry. Pro děti byl vedle udělán malý ohýnek na kterém si opékaly špekáčky. Kdo neměl s sebou tak měl možnost si ve stánku zakoupit jak špekáčky, tak uzené cigáro a nebo srnčí gulášek. K tomu se prodávalo točené pivo a jiné alkoholické i nealkoholické pochutiny.

K poslechu hrála živá hudba Richard a Olin. Večer se krásně vydařil a ani bouřka, která přišla v ranních hodinách nikomu náladu nezkazila. Kdo zůstal se schoval do stanu a užíval si večer dále. Poděkování patří nejen čarodějkám a čarodějům, kterých bude doufáme každý rok více a více, ale především všem, kdo se podílel na zdárném průběhu této akce.(fofo obec Slup)
Počet názorů na článek: 0

Posezení se seniory
(03/25/10)

V sobotu 20.března 2010 uspořádal Obecní úřad ve Slupi posezení s občany důchodového věku.

Tuto tradiční akci zahájily děti z Mateřské školy ve Slupi, které zde měly malé kulturní vystoupení.

Zatančily, zazpívaly a zarecitovaly básničky. Jako odměnu za představení, které se moc líbilo, obdržely děti balíček plný sladkostí.

Po kulturním programu měl pan starosta Jeleček krátký proslov a zábava pak pokračovala do pozdních večerních hodin. Bylo o čem diskutovat a určitě názory spoluobčanů budou přínosem pro aktivity a směřování obce v dalším období.

Poděkování patří všem zúčastněným.

(foto obec Slup)
Počet názorů na článek: 0

Obsah sekce Události v obci