Navigace

POLICIE ČR informuje a radí


Nacházíte se: Hlavní stránka profilu Podnikatel / Aktuálně / POLICIE ČR informuje a radí

Policie Znojmo, okresní ředitelství a Preventivně informační skupina
Vás informuje
Více informací najdete na
informačních stránkách PČR Znojmo

Vám radí
Informace určené jako doporučení, rady a pokyny občanům najdete na informačním serveru obcí SO DYJEVážení návštěvníci této rubriky,

věříme, že níže uvedené prospěšné informace najdou své cílené skupiny a toto místo na internetových stránkách Vaší obce bude patřičně navštěvováno.
Věříme, že mimo pravidelného informačního zpravodajství zde najdete pokyny, které budou prospěšné zejména při prevenci, tak jak je pro Vás připravuje PIS PČR Znojmo.  

Počet názorů na článek: 0

Důležité upozornění PČR ze dne 9. února 2018 - Falešní plynaři
(9.2.2018)

Přepis rozhlasové relace:

Vážení spoluobčané,
Policie České republiky varuje před různými podvodníky a zloději, kteří projíždějí obcemi našeho regionu. Snaží se zejména zneužít důvěřivosti a ochoty starších občanů. Pod různými výmluvami se dostanou do domu a to je pro ně velká příležitost ke krádeži. Dokazují to dva případy z ledna letošního roku. Falešní plynaři kontaktovali starší ženy ve Znojmě a v Božicích. Pod záminkou kontroly plynu pak obě důvěřivé ženy přímo v jejich bytech okradli. V souvislosti s těmito případy upozorňujeme občany, aby nedávali těmto podvodníkům a zlodějům šanci. Nezvěte nikoho cizího dovnitř a zavřete před nimi dveře.

Technici, kteří mají oprávnění ke kontrole plynárenských zařízení, se vždy předem nahlásí. Telefonicky nebo písemně kontaktují majitele několik dnů předem a na místě samotném se prokáží průkazkou s fotografií. Občané mají také možnost zatelefonovat na zákaznickou linku 800 11 33 55 (číslo je uvedeno na zadní straně průkazu) a ověřit si věrohodnost technika a důvod jeho návštěvy.

Jestliže Vás bez oznámení předem navštíví podomní prodejce energií, máte právo se s ním nebavit. Rozhodně nepodepisujte žádné dokumenty pod nátlakem. Nechte si čas na prostudování a zvážení případné změny dodavatele energií. Nenechte prodejce fotit ani plynoměr, ani elektroměr. Pokud je ve vaší obci zákaz podomního prodeje, ihned volejte linku 158. Osoba, která tento zákaz nerespektuje, se dopouští protiprávního jednání. Nedávejte těmto lidem šanci.

por. Mgr. Lenka Drahokoupilová, v.r.
tisková mluvčí ÚO Znojmo


odkaz na další informace >>> Upozornění PČR Znojmo na falešné plynaře ze dne 7.2.2018
Počet názorů na článek: 0

Náborové  akce PČR  „HLEDÁME POSILY DO NAŠEHO TÝMU“ (25.1.2017)

HLEDÁME POSILY DO NAŠEHO TÝMU

Náborová akce si klade za cíl získávání nových příslušníků Policie České republiky a je pokračováním již obdobné výzvy publikované na webových stránkách obcí. Dovolujeme si aktualizovat a upozornit na novou aktivitu vedenou tímto směrem.

Rádi bychom opakovaně oslovili uchazeče, kteří mají zájem o smysluplnou a odpovědnou práci a pozvali je 22. dubna 2017 na workshop „Policistou na zkoušku“, který se bude konat v areálu Policie České republiky územního odboru ve Znojmě.

Benefitem workshopu je absolvování testů tělesné zdatnosti, které budou platit až do konce roku 2017. Všichni účastníci testů budou zařazeni do slosování o cenu „Exkurze na speciální policejní útvary“.

Více aktualizovaných informací této náborové kampaně najdete na Facebooku ZDE


Počet názorů na článek: 0

Obsah sekce POLICIE ČR informuje a radí