Navigace

Kultura aktuálně


Nacházíte se: Hlavní stránka profilu Podnikatel / Aktuálně / Kultura aktuálně
Slupské děti na předvánoční návštěvě v rakouském Mailbergu
(12/24/10)

Vánoční písně zněly na Mailbergu

V neděli 19.12.2010 v 16 hodin vystoupily děti z naší obce na zámku v rakouském Mailbergu, kde zazpívaly koledy, přednesly básničky a starší děvčata zahrála na flétny koledy na vánoční téma.

Děti pozval starosta obce Mailberg v rámci spolupráce s naší obcí. Vystoupení se všem moc líbilo a děti sklidily velký potlesk. Pan starosta je pochválil a zavedl děti do krbového sálu, kde na ně čekalo malé občerstvení.

Poděkování patří všem, kdo se podílel na přípravě vystoupení a také rodičům za ochotu přivézt děti.(foto obec Slup)
Počet názorů na článek: 0

Masopust ve Slupi - ohlédnutí
(02/28/10)

Masopust ve Slupi

V sobotu 27. února bylo ožila Slup masopustním veselím. Poděkování patří všem, kteří se podíleli na organizaci průvodu masek, odpoledního a večerního programu a připravili lákavou nabídku dobrot k snědku.

Zatím co počasí nám přálo, jistým zklamáním byla menší než očekávaná účast v programové odpolední a zejména večerní části. Vzhledem k propagační kampani, která proběhla ve všech obcích mikroregionu Dyje a v rakouském příhraničí to bylo hodně nečekané a hořké.

V místní knihovně je uložen videozáznam z průběhu celé akce.

Jak to tedy probíhalo:

V sobotu dopoledne kolem 10 hodiny vyrazily desítky masek průvodem po celé vesnici, aby pozvaly místní občany na večerní zábavu. Odměnou jim za to bylo občerstvení. Počasí bylo velmi teplé, takže se průvod vydařil.

Před kulturním domem bylo připraveno občerstvení po cely den v podobě kančího guláše, uzené klobásy, pro děti párek v rohlíku, cukrová vata zmrzlina a nechyběl ani grog, svařené víno, čaj a další pochutiny z nabídky místního pohostinství.

Odpoledne, od 15 hodin, bylo pro děti připraveno MAŠKARNÍ ODPOLEDNE. Soutěže, hry a dětská tombola, ve které každé dítě vyhrálo a také obdrželo po balíčku plném sladkostí, naplnily oči dětí radostí.

Odpolední program zručně provázel moderátor Karel Konvalina, který také vyhlásil soutěž o nejlepší masku. Děti, které už nechtěly tančit si hrály na připraveném koberci na se spoustou hraček.

Na závěr tohoto odpoledne vystoupila ŠERMÍŘSKÁ SKUPINA ALBION, která předvedla ohnivou show.

Po té začala večerní zábava, kde bylo vyhlášeno a oceněno deset nejlepších masek. Hrálo DUO CARRIE. Celý den se vydařil a jak malí tak i velcí byli spokojeni.

vlajka_eulogo CZATkoop

Einladung für deutschsprachigen Raum

Pozvánka v češtině


(foto obec Slup)
Počet názorů na článek: 7

Jubilejní ročník Slavností chleba se vydařil
(09/06/09)

SLAVNOSTI CHLEBA 2009

Jubilejní V. ročník se uskutečnil 5. září 2009 v areálu u Vodního mlýna ve Slupi a potěšil příznivce nejen folklóru, jarmarků, starých řemesel, ale i technických památek v podobě vozidel, vojenské techniky a vlastního objektu vodního mlýna. Za krásného počasí a dobré pohody všech zúčastněných vše probíhalo podle letošního scénáře. Poněkud chladnější počasí bylo mnohými kvitováno jako výhoda.

Více informací a zhodnocení, včetně fotografií, naleznete na stránkách věnovaných této tradiční události. Odhadované množství návštěvníků mohlo letos dosáhnout hranici čtyř tisíc a přiblížit se rekordu prvního ročníku (4500 diváků).

Více informací postupně na www.slup.cz/slavnostichleba

Děkujeme všem za návštěvu a za rok ve Slupi opět na shledanou.

Některé konkrétní odkazy k dalším informacím:


Programový plakát na Slavnosti chleba 2009 ve Slupi (Česká verze)

Programový plakát na Slavnosti chleba 2009 ve Slupi (Deutche version)

Pozvánka na divadlo - Čumění na umění - v předvečer Slavností chleba 2009

Jízdní řád historických autobusů na Slavnosti chleba 2009
Počet názorů na článek: 1

Obsah sekce Kultura aktuálně