Navigace

Kultura aktuálně


Nacházíte se: Hlavní stránka profilu Podnikatel / Aktuálně / Kultura aktuálně
Karnevalové odpoledne pro děti - ohlédnutí
(04/05/11)

Klub matek ze Slupi
uspořádal
v sobotu 26.3.2011 od 15.00 hodin
v místním kulturním domě

DĚTSKÉ KARNEVALOVÉ ODPOLEDNE

Odpolednem provázeli Komedianti na káře, kteří měli připravený krásný program pro děti a zhostili se tohoto úkolu na výbornou. Nejen, že zahráli cirkusové vystoupení, ale měli připraveny balónky, ze kterých dětem vyráběli různá zvířátka, srdíčka a různé věci.

Další programový host - Znojemská Country skupina Zuzana, překvapila tancem a dokonce učila děti tančit na country píseň.

Král se svojí chotí rozdával dětem při tanci sladkosti. Vedl v čele s královnou promenádu přítomných masek. Ke konci karnevalu byli ustřiženy všechny nafouklé balónky a vhozeny mezi děti, které už netrpělivě čekaly, až si nějaký chytí.

Celé odpoledne se skvěle vydařilo a všechny děti odcházeli se šťastným úsměvem ve tváři. Děkujeme všem za účast.


Klub matek ze Slupi


(foto obec Slup)

Slupské děti na předvánoční návštěvě v rakouském Mailbergu
(12/24/10)

Vánoční písně zněly na Mailbergu

V neděli 19.12.2010 v 16 hodin vystoupily děti z naší obce na zámku v rakouském Mailbergu, kde zazpívaly koledy, přednesly básničky a starší děvčata zahrála na flétny koledy na vánoční téma.

Děti pozval starosta obce Mailberg v rámci spolupráce s naší obcí. Vystoupení se všem moc líbilo a děti sklidily velký potlesk. Pan starosta je pochválil a zavedl děti do krbového sálu, kde na ně čekalo malé občerstvení.

Poděkování patří všem, kdo se podílel na přípravě vystoupení a také rodičům za ochotu přivézt děti.(foto obec Slup)

Masopust ve Slupi - ohlédnutí
(02/28/10)

Masopust ve Slupi

V sobotu 27. února bylo ožila Slup masopustním veselím. Poděkování patří všem, kteří se podíleli na organizaci průvodu masek, odpoledního a večerního programu a připravili lákavou nabídku dobrot k snědku.

Zatím co počasí nám přálo, jistým zklamáním byla menší než očekávaná účast v programové odpolední a zejména večerní části. Vzhledem k propagační kampani, která proběhla ve všech obcích mikroregionu Dyje a v rakouském příhraničí to bylo hodně nečekané a hořké.

V místní knihovně je uložen videozáznam z průběhu celé akce.

Jak to tedy probíhalo:

V sobotu dopoledne kolem 10 hodiny vyrazily desítky masek průvodem po celé vesnici, aby pozvaly místní občany na večerní zábavu. Odměnou jim za to bylo občerstvení. Počasí bylo velmi teplé, takže se průvod vydařil.

Před kulturním domem bylo připraveno občerstvení po cely den v podobě kančího guláše, uzené klobásy, pro děti párek v rohlíku, cukrová vata zmrzlina a nechyběl ani grog, svařené víno, čaj a další pochutiny z nabídky místního pohostinství.

Odpoledne, od 15 hodin, bylo pro děti připraveno MAŠKARNÍ ODPOLEDNE. Soutěže, hry a dětská tombola, ve které každé dítě vyhrálo a také obdrželo po balíčku plném sladkostí, naplnily oči dětí radostí.

Odpolední program zručně provázel moderátor Karel Konvalina, který také vyhlásil soutěž o nejlepší masku. Děti, které už nechtěly tančit si hrály na připraveném koberci na se spoustou hraček.

Na závěr tohoto odpoledne vystoupila ŠERMÍŘSKÁ SKUPINA ALBION, která předvedla ohnivou show.

Po té začala večerní zábava, kde bylo vyhlášeno a oceněno deset nejlepších masek. Hrálo DUO CARRIE. Celý den se vydařil a jak malí tak i velcí byli spokojeni.

vlajka_eulogo CZATkoop

Einladung für deutschsprachigen Raum

Pozvánka v češtině


(foto obec Slup)

Obsah sekce Kultura aktuálně