Navigace

Aktuality z naší MŠ


Nacházíte se: Hlavní stránka profilu Podnikatel / Aktuálně / Aktuality z naší MŠ

Z naší Mateřské školy

Vítejte v rubrice aktualit naší mateřské školky.

Pokud potřebujete vědět něco z oficiálních přehledových informací, přejděte prosím na sekci Mateřská škola Slup , pokud Vás zajímají aktuální akce a dění v naší malé, ale pěkné školičce, jste správně.

Můžete nám také napsat názor pod naše články.Říjen v naší školce
(11/10/15)

Říjen v naší školce

V měsíci říjnu čekalo děti pěkné překvapení v podobě nových průlezek a hracích prvků na školní zahradě, která v průběhu letních prázdnin prošla velkou rekonstrukcí a úpravami pod záštitou Obecního úřadu Slup. Výměna herních prvků byla spolufinancována z rozpočtu Jihomoravského kraje.

Na začátku měsíce října – v pondělí 5.10.2015 jsme s dětmi navštívili Podzimní výstavu v Penzionu za mlýnem. Děti si prohlédly různé druhy ovoce, zeleniny, květin a pestrobarevné podzimní dekorace. Měly též možnost podívat se a nakrmit domácí zvířata – kozy, prasata, slepice. Vrcholem naší návštěvy bylo udělení ocenění za 3.místo v soutěži O nejlepší bábovku, které se naše mateřská škola zúčastnila.

Ve středu 14. října navštívilo naší školku divadélko Květinka. Herci zahráli dětem veselou a poučnou pohádku s ekologickými prvky Uklidíme les. Děti zaujal příběh o dvou sestřičkách, které pomáhaly zvířátkům uklidit jejich domov v lese.

V pondělí 26. října děti sledovaly zábavný program plný zábavných a žertovných písniček. Písnička je lékem proti nudě a s písničkou vždy veselo nám bude – od písničkáře Viktora. Všechny děti si s chutí zazpívaly a zatancovaly.

V pátek 30. října pekly děti medové perníčky na svátek Svatého Martina ve tvaru koníků a podkoviček. I když dětí bylo ve školce málo, protože byl právě čas podzimních prázdnin, perníčky se povedly, chutnaly a provoněly celou školičku.

Vladimíra Sapíková
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Hurá do školky!
(10/22/15)

Hurá do školky!

V úterý 1.září 2015 začal nový školní rok. Všechny děti se do školičky těšily. Sešlo se nás po prázdninách 26 dětí. Máme 12 nových malých kamarádů. Učíme se spolu hrát, zpíváme si, kreslíme, tančíme, vyprávíme pohádky, hrajeme si na hřišti, chodíme na vycházky.

V týdnu od 14. - 18. září měly děti ve školce Dýňový týden. Spolu s rodiči vyrobily z dýní krásné a nápadité skřítky, pohádkové bytosti, zvířátka, čarodějnice, vláčky apod. Všechny tyto výrobky z dýni zdobily ještě dlouho vstup do školky.

Rodičům děkujeme za aktivní spolupráci.

Ve čtvrtek 17. září přijelo do naší školky divadélko Barborka. Děti se mohly podívat na loutkovou pohádku O pejskovi a kočičce. Všem i těm nejmenším se pohádka moc líbila.

V týdnu od 29.9.-2. září jsme ve školce uskutečnili Kaštanový týden. Opět za aktivní spolupráce rodičů děti vyrobily a přinesly výrobky tentokrát z kaštanů a jiných přírodnin. Na velké výstavce se objevili ježci, hadi, sova, broučci, koníci a ostatní zvířátka, ale i auta, kočárek, skřítci, postavy z pohádek a mnoho dalšího.

Ve středu 30. září přišly na návštěvu, jako každý rok, děti z 1.třídy ZŠ Strachotice. Děti si společně pohrály, zazpívaly, zatancovaly. Také si pochutnaly na jablečném štrůdlu, který upekla paní kuchařka.


Vladimíra Sapíková
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Rozloučení dětí se školkou
(08/07/15)

Slavnostní rozloučení

Tak jako každoročně, v červnu, pro některé pobyt ve školce končí a v září usednou do školních lavic. Díky aktivitám a návštěvám, zejména školy ve Strachoticích, již děti vědí co je čeká a s napětím i zájmem očekávají nástup do školy.

Slavnostní odchod ze školky je doprovázen i fotografováním, tak se na budou školáky můžete podívat.


(foto MŠ Slup)

Obsah sekce Aktuality z naší MŠ