Navigace

Aktuality z naší MŠ


Nacházíte se: Hlavní stránka profilu Podnikatel / Aktuálně / Aktuality z naší MŠ

Z naší Mateřské školy

Vítejte v rubrice aktualit naší mateřské školky.

Pokud potřebujete vědět něco z oficiálních přehledových informací, přejděte prosím na sekci Mateřská škola Slup , pokud Vás zajímají aktuální akce a dění v naší malé, ale pěkné školičce, jste správně.

Můžete nám také napsat názor pod naše články.Květen v naší školce
(06/01/16)

Květen plný květů

V úterý 3. května jsme společně pekly medové perníčky ve tvaru srdíček pro maminky k svátku. Také jsme maminkám vyrobily barevné rámečky s fotografiemi a zasadily květinku v květináči se srdíčkem.

V sobotu 7. května vystoupily děti ze školičky s pásmem básní a písní při zahájení sezony v Zemědělském muzeu v Oleksovičkách.

V pondělí 9. května se děti vydaly na pěší výlet do Oleksoviček k panu Řezníčkovi, kde si na zahradě prohlédly kozy s kůzlátky a koně Longa.

Ve čtvrtek 12. května navštívilo školku loutkové divadélko Rolničky. Děti se povívaly na veselou i poučnou pohádku Zajíčkův bolavý zoubek.

V pondělí 16. května děti společně navštívily Obecní knihovnu ve Slupi. Dozvěděly se něco o knížkách, jak se k nim chovat a zacházet s nimi. Se zájmem si děti prohlédly obrázkové knížky, dětské encyklopedie, leporela a časopisy.

Ve středu 16. května se děti vydaly autobusem do Mateřské školy Valtrovice, kde proběhla zahradní slavnost s klaunem Hopsalínem – program plný písniček, tancování, soutěží a zábavy. Děti si zazpívaly, zatancovaly, pohrály. Šest předškolních dětí bylo slavnostně pasováno na školáky.

V pondělí 23. května jely děti do kulturního domu ve Strachoticích, kde jim školáci ze ZŠ Strachotice – z dramatického kroužku – zahrály a zazpívaly hudební pohádku O červené Karkulce.

Vladimíra Sapíková
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Duben v naší školce
(05/08/16)

Duben v naší školičce

Když je venku pěkné počasí, hrajeme si na nových průlezkách na školním hřišti.

Ve středu 13. dubna 2016 přijel za dětmi do školky kejklíř Čabík se svým veselým vystoupením „Povolání“. Děti se dozvěděly nové poznatky o řemeslech, např. zedník, kuchař, kadeřník, záchranář, tenista, hasič...

V úterý 19. dubna 2016 navštívilo školku loutkové divadélko Šikulka. Dětem se moc líbily tři pohádky – O nespokojeném kotátku, Julinčin nový kamarád, Veverka a sněhuláček.

Vladimíra Sapíková
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Březen v naší školce
(04/06/16)

V březnu přijde jaro

Ve středu 16. března 2016 se děti zúčastnily edukačního programu Tvořivé Velikonoce v Domě umění ve Znojmě. Nejprve si společně prohlédly výstavu s názvem Zpátky do pohádky a sledovaly úryvek z Krkonošské pohádky. Poté si připomněly lidové velikonoční tradice a zvyky. Nakonec si děti vyrobily jarní květ pampelišky.

V pátek 18. března vystoupily děti s programem básní, písní a tanečků na Besedě pro důchodce v Kulturním domě ve Slupi.

V pondělí 21. března jsme si povídali o tom, že dnes je první jarní den. Vzali jsme vyrobenou Morenu a hodili jsme ji do vody, aby zima odešla a nastalo teplé jaro.

Ve středu 30. března navštívilo naši školičku divadélko Květinka s pohádkou Koloběžka v lese, ve které se vyprávělo o léčivých bylinkách, lese a celé přírodě.

Vladimíra Sapíková
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Obsah sekce Aktuality z naší MŠ