Navigace

Aktuality z naší MŠ


Nacházíte se: Hlavní stránka profilu Podnikatel / Aktuálně / Aktuality z naší MŠ

Z naší Mateřské školy

Vítejte v rubrice aktualit naší mateřské školky.

Pokud potřebujete vědět něco z oficiálních přehledových informací, přejděte prosím na sekci Mateřská škola Slup , pokud Vás zajímají aktuální akce a dění v naší malé, ale pěkné školičce, jste správně.

Můžete nám také napsat názor pod naše články.A opět ve školičce - září
(10/08/16)

Září 2016 – Hola, slupská školka volá

Ve čtvrtek 1.září 2016 byl zahájen provoz mateřské školy na školní rok 2016 – 2017.

Děti se školky těšily. Po prázdninách se nás sešlo 26 kamarádů, z toho 7 nových dětí.

Ve dnech 12.-16.9. byl ve školce Dýňový týden. Děti a rodiče vyrobili a přinesli krásné a nápadité výrobky, které zdobí naši školičku.

Dne 15.září nás navštívili kamarádi z 1.třídy ZŠ Strachotice. Společně jsme si zazpívali, řekli básničky, vyměnili jsme se dárečky a pohráli si na školním hřišti.

Dne 16.září přijelo do školky veselé divadélko Barborka s představením Do pohádky za zvířátky.

Ve dnech 26.-30.září proběhl v MŠ Kaštanový týden. Děti si nasbíraly plno kaštanů, se kterými si ve třídě hrají a tvoří různé obrázky. Do tohoto týdne se zapojili i rodiče.Pěkné výrobky z kaštanů zdobí šatnu naší školičky.

Vladimíra Sapíková
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Poslední měsíc před prázdninami - červen
(07/02/16)

Je tu červen a léto

V týdnu od 30.5 – 3.6.2016 děti společně oslavily svátek Dne dětí s Mimoni. Vesele si vyzdobily školičku a celý týden zpívaly, tancovaly, soutěžily, závodily a sportovaly ve třídě i na zahradě.

V úterý 31.6. 2016 děti navštívily Hasiče Slup a zúčastnily se tréninku mladých fotbalistů.

Ve čtvrtek 9.6.2016 jely děti na výlet na zámek Vranov nad Dyjí. Zde sledovaly hudební pohádku Jak se peče písnička.

V pátek 17.6.2016 navštívily děti kamarády v 1.třídě ZŠ Strachotice. Společně si pohrály, zazpívaly, zatancovaly a opekly si špekáčky.

Ve čtvrtek 23.6.2016 vyrazily děti na již tradiční výlet turistickým vláčkem ve Znojmě. Počasí se vydařilo a dětem se jízda vláčkem líbila.

Ve čtvrtek 30.6.2016 jsme se slavnostně rozloučili s dětmi, které půjdou v září do školy.

A pak hurá prázdniny !!!!!!!

Vladimíra Sapíková
ředitelka MŠ

(foto MŠ Slup)

Květen v naší školce
(06/01/16)

Květen plný květů

V úterý 3. května jsme společně pekly medové perníčky ve tvaru srdíček pro maminky k svátku. Také jsme maminkám vyrobily barevné rámečky s fotografiemi a zasadily květinku v květináči se srdíčkem.

V sobotu 7. května vystoupily děti ze školičky s pásmem básní a písní při zahájení sezony v Zemědělském muzeu v Oleksovičkách.

V pondělí 9. května se děti vydaly na pěší výlet do Oleksoviček k panu Řezníčkovi, kde si na zahradě prohlédly kozy s kůzlátky a koně Longa.

Ve čtvrtek 12. května navštívilo školku loutkové divadélko Rolničky. Děti se povívaly na veselou i poučnou pohádku Zajíčkův bolavý zoubek.

V pondělí 16. května děti společně navštívily Obecní knihovnu ve Slupi. Dozvěděly se něco o knížkách, jak se k nim chovat a zacházet s nimi. Se zájmem si děti prohlédly obrázkové knížky, dětské encyklopedie, leporela a časopisy.

Ve středu 16. května se děti vydaly autobusem do Mateřské školy Valtrovice, kde proběhla zahradní slavnost s klaunem Hopsalínem – program plný písniček, tancování, soutěží a zábavy. Děti si zazpívaly, zatancovaly, pohrály. Šest předškolních dětí bylo slavnostně pasováno na školáky.

V pondělí 23. května jely děti do kulturního domu ve Strachoticích, kde jim školáci ze ZŠ Strachotice – z dramatického kroužku – zahrály a zazpívaly hudební pohádku O červené Karkulce.

Vladimíra Sapíková
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Obsah sekce Aktuality z naší MŠ