Navigace

Aktuality z naší MŠ


Nacházíte se: Hlavní stránka profilu Podnikatel / Aktuálně / Aktuality z naší MŠ

Z naší Mateřské školy

Vítejte v rubrice aktualit naší mateřské školky.

Pokud potřebujete vědět něco z oficiálních přehledových informací, přejděte prosím na sekci Mateřská škola Slup , pokud Vás zajímají aktuální akce a dění v naší malé, ale pěkné školičce, jste správně.

Můžete nám také napsat názor pod naše články.A je tu prosinec
(02/19/17)

Poslední měsíc v roce - prosinec

Prosinec je měsíc plný adventních tradic a příprav na vánoční svátky, které děti netrpělivě očekávaní.

Ve čtvrtek 1.prosince se děti vydaly do Jihomoravského muzea ve Znojmě, kde se konal edukační program Tvořivé Vánoce. Děti si poslechly biblický příběh o narození Ježíška v Betlémě a popovídaly si o vánočních zvycích a obyčejích. Ve tvořivé dílně si vyrobily a ozdobily kouzelný zvoneček. Společně jsme se prošli vánočně vyzdobených Znojmem.

V pondělí 5.prosince navštívil naši školičku Mikuláš s andělem a čertem. Všechny děti byly hodné, zazpívaly písničku nebo řekly básničku a dostaly balíček.

V úterý 13.prosince vystoupil kejklíř Čabík se svým programem – Vánoční tradice.Dětem se veselé a žertovné představení velmi líbilo.

V pondělí 19.prosince se děti sešly u nazdobeného vánočního stromečku. Zazpívaly si vánoční koledy a čekaly na to, až zazvoní zvoneček. Ježíšek přinesl hodně dárečků, které se dětem líbily.

Vladimíra Sapíková
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Měsíc listopad v naší školce
(12/08/16)

Listopade, listopade, už zas nosíš deště…

V úterý 1.listopadu si děti ze školky vyjely na společný výlet do Jaroslavic. Jako každý rok - i letos se zde konal výlov jaroslavického rybníku. Děti sledovaly práci rybářů i různé druhy sladkovodních ryb. Počasí bylo teplé a slunečné, tak se výlet vydařil.

Ve středu 2.listopadu zavítalo do školičky loutkové divadélko Šikulka. Děti s nadšením sledovaly tři kouzelné pohádky – Adélka a zoubky, Oloupežníkovi a pyšné princezně, Kouzelná bylinka aneb jak se Honzík uzdravil.

V sobotu 26.listopadu se konalo ve Slupi zahájení Adventu a rozsvěcování vánočního stromu. Děti ze školky zde vystoupily s pásmem vánočních básní, písní a koled.
A ted už dětem začíná čas tajemného očekávání vánočních svátků…

Vladimíra Sapíková
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Měsíc říjen v naší školce
(11/03/16)

Měsíc říjen v naší školce

Měsíc říjen byl plný barevného listí, sbírání kaštanů, šípků a jiných přírodnin. I výtvarné práce dětí měly pestré podzimní barvy.

V pondělí 10. října děti navštívily v Penzionu za mlýnem tradiční Podzimní výstavu,plnou ovoce, zeleniny, květin, podzimních dekorací a domácích zvířat. Ve druhém ročníku soutěže O nejlepší bábovku se naše školka umístila opět na 3.místě.

Ve čtvrtek 20. října 2016 přijelo do školky oblíbené loutkové divadélko Rolničky s veselou pohádkou O duhovém království.

V pátek 21. října 2016 zavoněly v celé školičce medové perníčky, které si děti společně upekly a nazdobily k blížícímu se svátku svatého Martina.

Vladimíra Sapíková
ředitelka MŠ

(foto MŠ Slup)

Obsah sekce Aktuality z naší MŠ