Navigace

Aktuality z naší MŠ


Nacházíte se: Hlavní stránka profilu Podnikatel / Aktuálně / Aktuality z naší MŠ

Z naší Mateřské školy

Vítejte v rubrice aktualit naší mateřské školky.

Pokud potřebujete vědět něco z oficiálních přehledových informací, přejděte prosím na sekci Mateřská škola Slup , pokud Vás zajímají aktuální akce a dění v naší malé, ale pěkné školičce, jste správně.

Můžete nám také napsat názor pod naše články.Únor v naší školičce
(03/15/17)

Únor plný sněhu …

Ve středu 1.února opět napadl sníh. Bohatá sněhová nadílka vylákala děti ven, aby si užívaly krásy bílé zimy.

V týdnu od 13. – 17. února 2017 proběhl v mateřské škole týden plný masopustního veselí a zábavy-Karneval veselých sloníků. Děti si vyrobily masky, vyzdobily si školičku a už hurá – karneval začíná!

Tanečky, cvičení, závody, soutěže, radost, smích a nadšení – to vše prožívaly děti celý týden a domů si odnesly sladké odměny.

Ve čtvrtek 16.února vystoupil kejklíř Vlasta s veselým představením s nafukovacími balonky.

Ve čtvrtek 23.února 2017 přijelo do školky loutkové divadlo Šikulka. Děti mohly sledovat tři kouzelné a poučné pohádky s písničkami - O vybíravé holčičce, O poctivém Pepíkovi, Jak Anička ke štěstí přišla

Vladimíra Sapíková
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Leden - začínáme nový rok 2017
(02/19/17)

Mrazivý leden je tady!

Je tu nový rok 2017. Ve školičce jsme se všichni sešli v pondělí 2.ledna. Hned od začátku měsíce nás trápily silné mrazy. Ale když napadl sníh, tak dětem nevadila ani velká zima. S radostí si hrály na sněhu, stavěly si sněhuláky a užívaly si zimních radovánek. Také zimu nakreslily ve svých kresbách, malbách a dalších výrobcích.

Vladimíra Sapíková
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

A je tu prosinec
(02/19/17)

Poslední měsíc v roce - prosinec

Prosinec je měsíc plný adventních tradic a příprav na vánoční svátky, které děti netrpělivě očekávaní.

Ve čtvrtek 1.prosince se děti vydaly do Jihomoravského muzea ve Znojmě, kde se konal edukační program Tvořivé Vánoce. Děti si poslechly biblický příběh o narození Ježíška v Betlémě a popovídaly si o vánočních zvycích a obyčejích. Ve tvořivé dílně si vyrobily a ozdobily kouzelný zvoneček. Společně jsme se prošli vánočně vyzdobených Znojmem.

V pondělí 5.prosince navštívil naši školičku Mikuláš s andělem a čertem. Všechny děti byly hodné, zazpívaly písničku nebo řekly básničku a dostaly balíček.

V úterý 13.prosince vystoupil kejklíř Čabík se svým programem – Vánoční tradice.Dětem se veselé a žertovné představení velmi líbilo.

V pondělí 19.prosince se děti sešly u nazdobeného vánočního stromečku. Zazpívaly si vánoční koledy a čekaly na to, až zazvoní zvoneček. Ježíšek přinesl hodně dárečků, které se dětem líbily.

Vladimíra Sapíková
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Obsah sekce Aktuality z naší MŠ