Navigace

Aktuality z naší MŠ


Nacházíte se: Hlavní stránka profilu Podnikatel / Aktuálně / Aktuality z naší MŠ

Z naší Mateřské školy

Vítejte v rubrice aktualit naší mateřské školky.

Pokud potřebujete vědět něco z oficiálních přehledových informací, přejděte prosím na sekci Mateřská škola Slup , pokud Vás zajímají aktuální akce a dění v naší malé, ale pěkné školičce, jste správně.

Můžete nám také napsat názor pod naše články.A je tu září, vítejte opět ve školičce
(10/09/17)

Na září, na září, těšili se sadaři …

Na září se těšili nejen sadaři, ale i děti, které se sešly po prázdninách v mateřské škole Slup – v pondělí 4. září 2017. V novém školním roce 2017 – 2018 navštěvuje MŠ 26 dětí, z toho 7 nových kamarádů. Je nás 13 děvčat a 13 kluků – a jsme všichni kamarádi.

V týdnu od 18. – 22.září se ve školce uskutečnil již tradičně Dýnový týden. Školičku i její okolí od té doby zdobí krásné a nápadité výrobky z dýní a jiných přírodnin,které vyrobily děti ve spolupráci s rodiči. Máme tu zvířátka, pohádkové postavy, bubáky,strašidláky a mnoho jiného.

Ve čtvrtek 14.září přijelo loutkové divadlo Barborka s kouzelnou pohádkou O pejskovi a kočičce.

V pondělí 25.září nás přijely navštívit děti z 1.třídy ZŠ Strachotice. To bylo radostné setkání - hlavně s kamarády co ještě v lonském školním roce chodili do naší školičky.

Vladimíra Sapíková,
ředitelka MŠ

(foto MŠ Slup)

Červen - hurá na prázdniny!
(07/05/17)

Červen – už jde léto, už k nám jedou prázdniny…

V týdnu od 29.5. do 2.6.2017 děti společně oslavily Den dětí s chobotnicí Jájinkou. Každý den děti závodily, soutěžily, zpívaly si, tančily a smály se.

Ve čtvrtek 1.6.2017 jely děti na výlet do Jevišovic. Zde herci zahráli didaktickou pohádku Princ Bajaja a princezna.

Ve čtvrtek 7.6.2017 přijelo do školky divadlo Hruška. Děti mohly sledovat žertovnou pohádku O červené Karkulce trochu jinak.

Ve středu 21.6.2017 děti navštívily Základní školu ve Strachoticích. Děti z dramatického kroužku nám zahrály pohádku Labutí jezero. Potom si děti pochutnaly na špekáčcích a zasportovaly si na školním hřišti i v tělocvičně. Společně jsme pozdravili kamarády v 1. třídě a vzájemně si předali drobné dárečky.

V úterý 27.6.2017 se děti po roce opět vydaly na projížďku turistickým vláčkem ve Znojmě.

Ve středu 28.6.2017 se děti pustily do hledání pirátského pokladu v přírodě. A nakonec našly hrnec plný čokoládových penízků a vrchovatou truhlu se sladkostmi.

Ve čtvrtek 29.6.2017 jsme se slavnostně rozloučili s kamarády, kteří půjdou v září do školy. Předali jsme jim dárky a upomínkové předměty pro vzpomínku na mateřskou školu. A pozor – ještě před tím si děti na zahradě zahrály vodní bitvu s balonky. A prázdniny - už se na vás těšíme!


Kolektiv MŠ Slup přeje všem dětem i rodičům příjemné, slunečné a bezpečné prázdniny. V pondělí 4.září 2017 se sejdeme v novém školním roce 2017-2018.


Vladimíra Sapíková,
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Květen v naší MŠ
(06/20/17)

Květen – měsíc plný květů…

Ve čtvrtek 4. května přijelo do školky loutkové divadlo Rolničky. Děti se mohly podívat na veselou a poučnou Vodnickou pohádku s ekologickými prvky.

Ve čtvrtek 11. května jsme s dětmi společně pekli medové perníčky ve tvaru srdíčka, květinky či motýlka pro maminky k jejich svátku. Děti také vyrobily drobné dárečky a naučily se básničky a písničky o maminkách.

Na středu 17. května se děti již dlouho těšily. Vyrazily totiž na návštěvu do MŠ Valtrovice,kde se již tradičně konalo zábavné dopoledne s klaunem Hopsalínem. Předškolní děti zde byly slavnostně pasovány na školáky.

V pátek 19 května přijelo do školky loutkové divadlo Barborka s představením Kolotoč veselých pohádek.

Ve čtvrtek 25.května děti navštívily místní knihovnu ve Slupi. Prohlédly si knihy, encyklopedie, leporela, časopisy. Připomněly si, jak s knihou správně a šetrně zacházet. Na památku dostaly pamětní list s veselým obrázkem.

Vladimíra Sapíková,
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Obsah sekce Aktuality z naší MŠ