Obec Slup

Dnes je Středa 15.8.2018,
svátek má Hana
Slavnosti chleba - 1. září 2018 se blíží (6.8.2018)

Slavnosti chleba 2018

V sobotu 1.září 2018 budou ve Slupi konány již tradiční Slavnosti chleba. Hlavním programem této akce je přehlídka folklorních souborů z regionu Jižní Moravy, národnostních menšin žijících na území Jihomoravského kraje, ale i ze Slovenska.

V rámci doprovodného programu lze shlédnout jarmark, kde budou představována historická řemesla. Jarmark bude doplněn o další stánky s občerstvením, burčákem a čerstvým pečivem. Na travnaté ploše za mlýnem bude umístěna vojenská polní pekárna, která v průběhu akce bude nepřetržitě péci chléb. Za mlýnem bude také připraven program pro děti, včetně vodníka, který bude vyprávět pohádky. Před vstupními branami bude k vidění vojenské ležení Klubu vojenské historie, se zaměřením na sté výročí založení československého státu.

Až do večerních hodin bude v nepřetržitém provozu Vodní mlýn ve Slupi. V blízkosti kulturního domu bude k vidění rozsáhlá přehlídka historických traktorů, které se vydají po poledni na spanilou jízdu po areálu Slavností chleba. V rámci předváděcích jízd autobusů Technického muzea v Brně můžete navštívit dělostřelecký srub Zahrádka v Šatově.

České dráhy v den konání slavností vypraví parní vlak z Brna do Znojma, Šatova a zpět. Do Slupi je možno se dostat zadarmo ze Šatova a Znojma prostřednictvím předváděcích jízd historických autobusů. Ze Znojma budou odjíždět ze stanoviště MHD u železniční stanice, jinak zastavují u autobusových zastávek v projížděných obcích. Odjezdy historických autobusů budou upřesněny, před konáním akce zvláštním jízdním řádem.

Těšíme se na Vás

Ing. Jiří Slezák, starosta obce Slup

Blíže na webu Slavností chleba 2018, kde postupně najdete všechny potřebné informace.


Slavnosti chleba 2018
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Významná výročí - obec Slup a hasiči v obci - Pozvánka 30. června 2018 (26.6.2018)

Významná výročíVýročí v obci Slup

Vážení spoluobčané a přátele obce Slup,
dovolujeme si Vás pozvat na oslavu významných výročí spojených s existencí naší obce a neméně důležité připomenutí 115 let od vzniku hasičského záchranného sboru v obci.

Akce se uskuteční dne 30. června 2018 na fotbalovém hřišti, dle níže uvedeného programu.

Program:

  • 8:30 hod. - Slavnostní nástup hasičů, rozlosování hasičské soutěže
  • 9:00 hod. - Hasičská soutěž okrsku č. 20
  • 13:30 hod. - Vyhodnocení hasičské soutěže
  • 14:00 hod. - Ukázka práce a techniky hasičů, policie a záchranářů
  • 16:00 hod. - Vystoupení dětí z MŠ Slup
  • 17:00 hod. - Předání ocenění
  • 18:00 hod. - Taneční zábava se skupinou Sabrin band
  • 21:00 hod. - Ohňová show

Po celý den bude možné shlédnout výstavu nejen historických fotografií. Pro děti budou připraveny od 10:00 hod. skákací hrady a od 14:00 hod. projížďky na koních.

Občerstvení zajištěno

Srdečně zvou pořadatelé


PDF leták k výročí 790 let od první písemné zmínky o obci Slup a 115 let od založení sboru hasičů v obci - 30. červen 2018 >>>
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Večer pro ženy - ohlédnutí za akcí (7.5.2018)

VEČER PRO ŽENY

se uskutečnil 17.března 2018 v KD Slup. Ženy, které se ten večer rozhodly strávit příjemný večer, při vstupu na akci obdržely kávu, zákusek, květinu a vzorek vína dle vlastního výběru.

Byla zde možnost prohlédnout si prezentaci vína, sýrů, výrobků fy Tupperware, zdravé výživy a dámy se mohly nechat i nalíčit. Poté nastoupil na jeviště divadelní spolek DivOch, aby pobavil komedií Jak je důležité míti Filipa. Zbytek večera byla taneční zábava v režii DJ Konvaliny.

Více je zřejmé z fotografií.

Libuše Mikulenčáková


(foto obec Slup)
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Obsah sekce Události v obci