Obec Slup

Dnes je Thursday 02/27/20,
svátek má Alexandr
Požadovaná informace není v tomto profilu přístupná, byl jste přepnut na výchozí profil "Všechny informace".
Mateřskou školu ve Slupi navšívil Mikuláš (12/14/07)

Mateřskou školu ve Slupi navštívil Mikuláš. I když čert vypadal hrozivě, děti se ho nebály. určitě proto, že byly celý rok hodné.

Ing.František Jeleček

Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Mikuláš dětem v obci Slup (11/27/07)

MIKULÁŠOVO ODPOLEDNE PLNÉ PŘEKVAPENÍ

Klub matek ve Slupi při ČSŽ Znojmo uspořádal 2. prosince 2007 v Kulturním domě Mikulášskou besídku.

Osvědčený scénář v režii A. Černé určitě udělal radost všem dětem, které si našly čas se zúčastnit této již tradiční akce.

Program byl bohatý a o překvapení nebyla nouze. Zaujala taneční vystoupení, která vhodně prokládala soutěže o nejlepší masku a Miss a Fešáka Slupi. O taneční zážitek se postarali sourozenci Zajícovi z Dobšic. Neúnavný Mikuláš se svým doprovodem neustále roznášel drobné cukrovinky a z očí dětí i jejich doprovodů byla vidět spokojenost.

Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Zlatá mince - Národní kulturní památka vodní mlýn ve Slupi (10/02/07)
Česká národní banka vydává dne 3. října 2007 do oběhu čtvrtou zlatou minci z cyklu Kulturní památky technického dědictví – Národní kulturní památka vodní mlýn ve Slupi. Průměr mince je 22 mm, hmotnost 7,78 g a vydává se ve dvojím provedení, běžném a zvláštním s leštěným polem a matovým reliéfem. Na líci mince je průčelí vodního mlýnu ve Slupi, stylizovaná heraldická zvířata z velkého státního znaku, název státu a název cyklu „KULTURNÍ PAMÁTKY TECHNICKÉHO DĚDICTVÍ“, označení nominální hodnoty mince a značka České mincovny. Na rubu je soustava čtyř mlýnských kol a dobový znak vodního mlýnu ve Slupi, opis „VODNÍ MLÝN VE SLUPI“, rok ražby a značka autora výtvarného návrhu, akademického sochaře Zbyňka Fojtů. Minci, jejíž podrobnější popis včetně vyobrazení je uveřejněn na internetové stránce České národní banky, razila Česká Mincovna v Jablonci nad Nisou.
Počet názorů na článek: 5 Zobrazit názory Přidat názor

Obsah sekce Události v obci