Obec Slup

Dnes je Tuesday 07/14/20,
svátek má Karolína
Údolím na kole - Ein Tal am Rad - v neděli 2.6.2019 (05/17/19)

Údolím na kole - Ein Tal am Rad 2019

V neděli 2. června 2019 proběhne již dvacátý ročník cyklistického závodu pro všechny, kteří mají potěšení z jízdy na kole krásnou přírodou moravského Podyjí a rakouského Pulkautal.

Start je možný od 9.00 z jakékoli stanice viz přiložený leták.. Ve všech stanicích můžete ochutnat regionální a sezónní pochoutky. Stačí si vyzvednout Razítkovou kartu a pak po trase nasbírat ve stanicích patřičná razítka. Trasa je vyznačena směrovými ukazateli s logem "Ein Tal am Rad" a popřípadě i šipkami z vápna, celková délka trasy je cca. 120 km. Nejde o klasický cyklistický závod na čas, trasu ani nemusíte absolvovat celou, stačí získat alespoň 5 razítek do Razítkové karty.

Cílem tohoto závodu je poznat krásnou přírodu jak na moravské straně, tak i krásu rakouského Pulkautal a navázat přátelské vztahy se sousedy z Rakouska. Po získání minimálně 5 razítek, kartu odevzdáte od 15.00 hod. v razítkové stanici v Seefeld- Kadolzi v hasičské zbrojnici, kde se letos koná závěrečná akce. Ta proběhne od 16.00 hodin s doprovodným programem a losováním o hodnotné ceny , hlavní cenou je jízdní kolo. Kdo chce vyhrát, musí se osobně zúčastnit závěrečného losování.

Nezapomeňte cestovní pas (občanský průkaz)!.

Více informací na plakátu níže

TaR2019 TaR2019

Pozvánka na ples v Hrádku - 19. ledna 2019 (01/02/19)

Pozvánka
na
Rybářský ples
KD v Hrádku 19.1.2019

více informací na plakátu
Ples v Hrádku leden 2019


Pozvánka na turistickou a cyklistickou akci v regionu (06/06/13)

Údolím na kole - Ein Tal am Rad

převzato ze stránek obce Jaroslavice

V neděli 9. června 2013 proběhne již čtrnáctý ročník cyklistického závodu pro všechny, kteří mají potěšení z jízdy na kole krásnou přírodou moravského Podyjí a rakouského Pulkautal.

Start je možný od 9.00 do 15.00 hod. z jakékoli stanice - Jaroslavice - fotbalové hřiště, Dyjákovičky - fotbalové hřiště, Vrbovec - koupaliště, Karlsdorf-Pfaffendorf - rodina Seymannova, Sklepní ulice, Jetzelsdorf - střelnice ve sklěpě rodiny Teufelsbauer, Auggenthal - 1. Weinviertelská zážiková stezka energie, Haugsdorf - FF-Haus, Hasičská zbrojnice, Alberndorf - Hostinec u Karla - Zahrada pod kaštany, Untermarkersdorf - sklep rodiny Deutenhauser - Grillentrift a Pulkautalerská restaurace & Catering. rodiny Grnia, Hadres - Sklepní ulice, sklep rodiny Marie Kruspel, Obritz - Heuriger vinárna rodiny Petz, Mailberg - restaurace Zámecký sklep a Seefeld-Kadolz - Ubytovna Jufa-Gästehaus-Weinviertel. Ve všech stanicích můžete ochutnat regionální a sezónní pochoutky, speciality na grilu, řízky, klobásy,moučníky, saláty a různé nápoje.

Stačí si vyzvednout Razítkovou kartu a pak po trase nasbírat ve stanicích patřičná razítka. Trasa je vyznačena směrovými ukazateli s logem "Ein Tal am Rad" a popřípadě i šipkami z vápna, celková délka trasy je cca. 90 km. Nejde o klasický cyklistický závod na čas, trasu ani nemusíte absolvovat celou, stačí získat alespoň 3 razítka do Razítkové karty. Cílem tohoto závodu je poznat krásnou přírodu jak na moravské straně, tak i krásu rakouského Pulkautal a navázat přátelské vztahy se sousedy z Rakouska. Po získání minimálně 3 razítek, kartu odevzdáte od 15.00 hodin v razítkové stanici na fotbalovém hřišti v Jaroslavicích, kde se letos koná závěrečná akce. Ta proběhne od 17.00 hodin s doprovodným programem a losováním o hodnotné ceny, hlavní cenou je jízdní kolo. Kdo chce vyhrát, musí se osobně zúčastnit závěrečného losování.

Doprovodný program na fotbalovém hřišti v Jaroslavicích (od 14.00 hodin) - živá hudba - Sileta z Hostěradic, VZP - zdarma měření krevního tlaku, Cyklo klub Kučera Znojmo - zdarma bezpečnostní kontrola kol, testovací jízdy na elektrickém kole, koloběžce, šlapací káře a trojkolce, pro děti zábavný park - skákací hrad, střelnice, kolotoče, trampolíny, malování na obličej.


Obsah sekce Aktuálně z mikroregionu DYJE a okolí