Obec Slup

Dnes je Tuesday 07/14/20,
svátek má Karolína

Z naší Mateřské školy

Vítejte v rubrice aktualit naší mateřské školky.

Pokud potřebujete vědět něco z oficiálních přehledových informací, přejděte prosím na sekci Mateřská škola Slup , pokud Vás zajímají aktuální akce a dění v naší malé, ale pěkné školičce, jste správně.

Můžete nám také napsat názor pod naše články.Každoroční zápis do základní školy je tady (02/04/10)

Škola - některé - volá

Některé děti z MŠ Slup šly do Strachotic na základní školu, aby se zde zapsaly do první třídy. Některé z nich půjdou do Znojma.

Ostatní, kteří zůstanou budou nadále slavit narozeniny společně se svými kamarády a budou si zdobit s paní učitelkami svoji malou krásnou školičku.

(foto MŠ Slup)

Ježíšek v naší školce (12/28/09)

Předvánoční besídka

V pátek 18.12.2009 navštívil Mateřskou školu ve Slupi Ježíšek, který přinesl dětem spoustu dárečků. Děti si tak udělaly o něco dříve Vánoční besídku. Byly také řádně připravené, protože si společně s učitelkami udělaly krásnou vánoční výzdobu. Měly krásný stromeček na který si samy udělaly řetěz a různé hezké vánoční obrázky, které mají dané na nástěnce. Ježíšek každému z dětí dal i malý dáreček, který si odnesly domů.

I přesto, že byl sníh poměrně krátkou dobu, děti si jej se školkou užily až až.

Fotky paní učitelka Sapíková

Mikuláš v naší školce (12/04/09)

Ve čtvrtek 3.prosince 2009
navštívil Mateřskou školu ve Slupi
SVATÝ MIKULÁŠ se svojí družinou

Děti měly připravené písničky a tanečky, které předvedly Mikulášovi na uvítanou. Potom si anděl volal děti po jednom k sobě, aby přednesly básničku nebo zazpívaly písničku, za kterou je Mikuláš odměnil balíčkem plný sladkostí, které nejdřív musel vzít neposednému čertíkovi, který si je chtěl nechat všechny pro sebe. Když byly balíčky rozdány tak měl čertím pro děti malé překvapení. Donesl jim totiž dáreček, malého kofoláčka, které sám v pekle vyrobil.

Po rozdání následovalo losování čtvrtečního datumu z adventního kalendáře, který připravily učitelky pro své děti. Každý den losují jednu značku a komu patří, tak si odnese sladkost, která je tam ukryta.

Po losování rozdal další dobroty anděl, které jim přinesl. Neposedný čertík zatím utekl do jídelny, kde dětem ujídal jejich vánoční cukroví. A protože cítil vůni z kuchyně tak utekl až tam. Chtěl si vzít pani kuchařku do pekla, ale protože mu dala řízek a moc mu chutnal tak ji raději ponechal dětem.

Nejenže děti slaví narozeniny svých kamarádů, ale zároveň se i připravily na Mikuláše a chystají si výzdobu i na VÁNOCE, které se rychle blíží.

(foto MŠ Slup)

Obsah sekce Aktuality z naší MŠ