Obec Slup

Dnes je Wednesday 06/03/20,
svátek má Tamara

Z naší Mateřské školy

Vítejte v rubrice aktualit naší mateřské školky.

Pokud potřebujete vědět něco z oficiálních přehledových informací, přejděte prosím na sekci Mateřská škola Slup , pokud Vás zajímají aktuální akce a dění v naší malé, ale pěkné školičce, jste správně.

Můžete nám také napsat názor pod naše články.Hurá do školky! (10/22/15)

Hurá do školky!

V úterý 1.září 2015 začal nový školní rok. Všechny děti se do školičky těšily. Sešlo se nás po prázdninách 26 dětí. Máme 12 nových malých kamarádů. Učíme se spolu hrát, zpíváme si, kreslíme, tančíme, vyprávíme pohádky, hrajeme si na hřišti, chodíme na vycházky.

V týdnu od 14. - 18. září měly děti ve školce Dýňový týden. Spolu s rodiči vyrobily z dýní krásné a nápadité skřítky, pohádkové bytosti, zvířátka, čarodějnice, vláčky apod. Všechny tyto výrobky z dýni zdobily ještě dlouho vstup do školky.

Rodičům děkujeme za aktivní spolupráci.

Ve čtvrtek 17. září přijelo do naší školky divadélko Barborka. Děti se mohly podívat na loutkovou pohádku O pejskovi a kočičce. Všem i těm nejmenším se pohádka moc líbila.

V týdnu od 29.9.-2. září jsme ve školce uskutečnili Kaštanový týden. Opět za aktivní spolupráce rodičů děti vyrobily a přinesly výrobky tentokrát z kaštanů a jiných přírodnin. Na velké výstavce se objevili ježci, hadi, sova, broučci, koníci a ostatní zvířátka, ale i auta, kočárek, skřítci, postavy z pohádek a mnoho dalšího.

Ve středu 30. září přišly na návštěvu, jako každý rok, děti z 1.třídy ZŠ Strachotice. Děti si společně pohrály, zazpívaly, zatancovaly. Také si pochutnaly na jablečném štrůdlu, který upekla paní kuchařka.


Vladimíra Sapíková
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Rozloučení dětí se školkou (08/07/15)

Slavnostní rozloučení

Tak jako každoročně, v červnu, pro některé pobyt ve školce končí a v září usednou do školních lavic. Díky aktivitám a návštěvám, zejména školy ve Strachoticích, již děti vědí co je čeká a s napětím i zájmem očekávají nástup do školy.

Slavnostní odchod ze školky je doprovázen i fotografováním, tak se na budou školáky můžete podívat.


(foto MŠ Slup)

Výlety v červnu (08/06/15)

Děti z Mateřské školy Slup se vydali 10. červan 2015 na výlet do Vranova nad Dyjí, aby se projeli parníkem. Mohly si i vyzkoušet jaké to je kormidlovat. Následující den navštívily místní lidovou knihovnu, aby se dověděly jak to funguje, když si chtějí půjčit knížky domů.

Dne 16.června 2015 se vydaly pro změnu autobusem do Základní školy ve Strachoticích, aby se budoucí prvňáčci podívali na své příští působiště. Děti ze základní školy jim zahrály pohádku "O veliké řepě".

Hned další den děti jely do Znojma, aby se projely vláčkem. Všechny výlety se dětem líbily.


(foto:p.Sapiková)

Obsah sekce Aktuality z naší MŠ