Obec Slup

Dnes je Saturday 07/04/20,
svátek má Prokop

Z naší Mateřské školy

Vítejte v rubrice aktualit naší mateřské školky.

Pokud potřebujete vědět něco z oficiálních přehledových informací, přejděte prosím na sekci Mateřská škola Slup , pokud Vás zajímají aktuální akce a dění v naší malé, ale pěkné školičce, jste správně.

Můžete nám také napsat názor pod naše články.Duben v naší školce (05/08/16)

Duben v naší školičce

Když je venku pěkné počasí, hrajeme si na nových průlezkách na školním hřišti.

Ve středu 13. dubna 2016 přijel za dětmi do školky kejklíř Čabík se svým veselým vystoupením „Povolání“. Děti se dozvěděly nové poznatky o řemeslech, např. zedník, kuchař, kadeřník, záchranář, tenista, hasič...

V úterý 19. dubna 2016 navštívilo školku loutkové divadélko Šikulka. Dětem se moc líbily tři pohádky – O nespokojeném kotátku, Julinčin nový kamarád, Veverka a sněhuláček.

Vladimíra Sapíková
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Březen v naší školce (04/06/16)

V březnu přijde jaro

Ve středu 16. března 2016 se děti zúčastnily edukačního programu Tvořivé Velikonoce v Domě umění ve Znojmě. Nejprve si společně prohlédly výstavu s názvem Zpátky do pohádky a sledovaly úryvek z Krkonošské pohádky. Poté si připomněly lidové velikonoční tradice a zvyky. Nakonec si děti vyrobily jarní květ pampelišky.

V pátek 18. března vystoupily děti s programem básní, písní a tanečků na Besedě pro důchodce v Kulturním domě ve Slupi.

V pondělí 21. března jsme si povídali o tom, že dnes je první jarní den. Vzali jsme vyrobenou Morenu a hodili jsme ji do vody, aby zima odešla a nastalo teplé jaro.

Ve středu 30. března navštívilo naši školičku divadélko Květinka s pohádkou Koloběžka v lese, ve které se vyprávělo o léčivých bylinkách, lese a celé přírodě.

Vladimíra Sapíková
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Únor v naší školce (03/07/16)

Únor v naší školce

V týdnu od 1.-5. února 2016 se v naší mateřské škole konal týden plný masopustního veselí a zábavy – Papouškový karneval. Děti si vyrobily masky pestrobarevných papoušků a společně si vyzdobily celou školičku. Každý den děti vesele tancovaly, zpívaly, závodily, soutěžily, dostávaly zasloužené odměny a hlavně se hodně, hodně smály.

V úterý 9. února do naší školičky zavítalo loutkové divadélko Šikulka. Děti mohly sledovat sérii tří vtipných a poučných pohádek – Matýsek a písmenka, O líné Grétce, Prasátko a kouzelné slovíčko.

Ve středu 17. února se děti zúčastnily edukačního programu v Jihomoravském muzeu ve Znojmě Pohádkový svět loutek. V rámci programu si děti s Kašpárkem prošly výstavu loutek, poznaly nejrůznější druhy loutek a dozvěděly se, jak se vyrábějí. Samy si pak vyzkoušely zahrát pohádku O princezně a drakovi. Také si vyrobily papírovou loutku na památku.

Vladimíra Sapíková
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Obsah sekce Aktuality z naší MŠ