Obec Slup

Dnes je Tuesday 07/07/20,
svátek má Bohuslava

Z naší Mateřské školy

Vítejte v rubrice aktualit naší mateřské školky.

Pokud potřebujete vědět něco z oficiálních přehledových informací, přejděte prosím na sekci Mateřská škola Slup , pokud Vás zajímají aktuální akce a dění v naší malé, ale pěkné školičce, jste správně.

Můžete nám také napsat názor pod naše články.Měsíc listopad v naší školce (12/08/16)

Listopade, listopade, už zas nosíš deště…

V úterý 1.listopadu si děti ze školky vyjely na společný výlet do Jaroslavic. Jako každý rok - i letos se zde konal výlov jaroslavického rybníku. Děti sledovaly práci rybářů i různé druhy sladkovodních ryb. Počasí bylo teplé a slunečné, tak se výlet vydařil.

Ve středu 2.listopadu zavítalo do školičky loutkové divadélko Šikulka. Děti s nadšením sledovaly tři kouzelné pohádky – Adélka a zoubky, Oloupežníkovi a pyšné princezně, Kouzelná bylinka aneb jak se Honzík uzdravil.

V sobotu 26.listopadu se konalo ve Slupi zahájení Adventu a rozsvěcování vánočního stromu. Děti ze školky zde vystoupily s pásmem vánočních básní, písní a koled.
A ted už dětem začíná čas tajemného očekávání vánočních svátků…

Vladimíra Sapíková
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Měsíc říjen v naší školce (11/03/16)

Měsíc říjen v naší školce

Měsíc říjen byl plný barevného listí, sbírání kaštanů, šípků a jiných přírodnin. I výtvarné práce dětí měly pestré podzimní barvy.

V pondělí 10. října děti navštívily v Penzionu za mlýnem tradiční Podzimní výstavu,plnou ovoce, zeleniny, květin, podzimních dekorací a domácích zvířat. Ve druhém ročníku soutěže O nejlepší bábovku se naše školka umístila opět na 3.místě.

Ve čtvrtek 20. října 2016 přijelo do školky oblíbené loutkové divadélko Rolničky s veselou pohádkou O duhovém království.

V pátek 21. října 2016 zavoněly v celé školičce medové perníčky, které si děti společně upekly a nazdobily k blížícímu se svátku svatého Martina.

Vladimíra Sapíková
ředitelka MŠ

(foto MŠ Slup)

A opět ve školičce - září (10/08/16)

Září 2016 – Hola, slupská školka volá

Ve čtvrtek 1.září 2016 byl zahájen provoz mateřské školy na školní rok 2016 – 2017.

Děti se školky těšily. Po prázdninách se nás sešlo 26 kamarádů, z toho 7 nových dětí.

Ve dnech 12.-16.9. byl ve školce Dýňový týden. Děti a rodiče vyrobili a přinesli krásné a nápadité výrobky, které zdobí naši školičku.

Dne 15.září nás navštívili kamarádi z 1.třídy ZŠ Strachotice. Společně jsme si zazpívali, řekli básničky, vyměnili jsme se dárečky a pohráli si na školním hřišti.

Dne 16.září přijelo do školky veselé divadélko Barborka s představením Do pohádky za zvířátky.

Ve dnech 26.-30.září proběhl v MŠ Kaštanový týden. Děti si nasbíraly plno kaštanů, se kterými si ve třídě hrají a tvoří různé obrázky. Do tohoto týdne se zapojili i rodiče.Pěkné výrobky z kaštanů zdobí šatnu naší školičky.

Vladimíra Sapíková
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Obsah sekce Aktuality z naší MŠ