Obec Slup

Dnes je Saturday 07/04/20,
svátek má Prokop

Z naší Mateřské školy

Vítejte v rubrice aktualit naší mateřské školky.

Pokud potřebujete vědět něco z oficiálních přehledových informací, přejděte prosím na sekci Mateřská škola Slup , pokud Vás zajímají aktuální akce a dění v naší malé, ale pěkné školičce, jste správně.

Můžete nám také napsat názor pod naše články.Květen v naší MŠ (06/20/17)

Květen – měsíc plný květů…

Ve čtvrtek 4. května přijelo do školky loutkové divadlo Rolničky. Děti se mohly podívat na veselou a poučnou Vodnickou pohádku s ekologickými prvky.

Ve čtvrtek 11. května jsme s dětmi společně pekli medové perníčky ve tvaru srdíčka, květinky či motýlka pro maminky k jejich svátku. Děti také vyrobily drobné dárečky a naučily se básničky a písničky o maminkách.

Na středu 17. května se děti již dlouho těšily. Vyrazily totiž na návštěvu do MŠ Valtrovice,kde se již tradičně konalo zábavné dopoledne s klaunem Hopsalínem. Předškolní děti zde byly slavnostně pasovány na školáky.

V pátek 19 května přijelo do školky loutkové divadlo Barborka s představením Kolotoč veselých pohádek.

Ve čtvrtek 25.května děti navštívily místní knihovnu ve Slupi. Prohlédly si knihy, encyklopedie, leporela, časopisy. Připomněly si, jak s knihou správně a šetrně zacházet. Na památku dostaly pamětní list s veselým obrázkem.

Vladimíra Sapíková,
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Duben v naší MŠ (05/16/17)

Duben – veselý apríl…

V pondělí 3.dubna 2017 jsme se společně vydali do Oleksoviček. Tam si děti pohrály s malými kůzlátky a kotátky. Pohladily si i velkého koně Longa na zahradě u pana Řezníčka.

V úterý 11.dubna jsme se zase těšili na výlet do Znojma. Tam se děti zúčastnily v Minoritském klášteře edukačního programu Tvořivé Velikonoce. Dozvěděly se mnoho zajímavého o hlavním symbolu Velikonoc – vajíčku. A jedno vajíčko si každý sám nazdobil. Nakonec si děti prohlédly velikonočně a jarně nazdobené Znojmo.

Ve dnech od 24. – 28.dubna jsme v mateřské škole uspořádali Čarodějnický týden. Děti si uvařily kouzelný lektvar, soutěžily v letu na koštěti, pořádaly pavoučí a kočičí závody apod. Celý týden jsme kouzlili, zpívali, tancovali a malovali si.

Vladimíra Sapíková,
ředitelka MŠ

(foto MŠ Slup)

Březen - a jaro je tu (04/17/17)

Březen – měsíc jara…

V pátek 10. března 2017 vystoupily děti z mateřské školy na Besedě pro důchodce v kulturním domě ve Slupi. Chlapci a děvčata přednesli básničky, zazpívali písničky a zatančily tanečky.

Na úterý 21. března měly děti již vyrobenou a připravenou Morenu, kterou společně hodily do vody, aby s ní odplavala studená zima a přišlo teplé jaro.

Ve čtvrtek 30. března přijelo do školičky loutkové divadélko Květinka, které dětem zahrálo jarní pohádku Sluníčková pampeliška. Děti se dozvěděly mnoho nového o včeličkách a jarních kytičkách.

Vladimíra Sapíková
ředitelka MŠ

(foto MŠ Slup)

Obsah sekce Aktuality z naší MŠ