Obec Slup

Dnes je Friday 07/10/20,
svátek má Libuše a Amálie

Z naší Mateřské školy

Vítejte v rubrice aktualit naší mateřské školky.

Pokud potřebujete vědět něco z oficiálních přehledových informací, přejděte prosím na sekci Mateřská škola Slup , pokud Vás zajímají aktuální akce a dění v naší malé, ale pěkné školičce, jste správně.

Můžete nám také napsat názor pod naše články.Únor v naší MŠ (03/08/18)

Únor bílý, pole sílí …

V únoru konečně napadl sníh, a tak se děti radovaly ze zimních her na sněhové nadílce. Sníh ovšem brzy roztál a koncem měsíce udeřily silné mrazy.

V týdnu od 12. do 16. února 2018 bylo ve školičce rušno. Konal se týden karnevalového veselí a zábavy – masopustní Žirafí karneval. Všechny děti si vyrobily pěkné masky, vyzdobily školičku, naučily se básničky, písničky a tanečky o žirafách a karnevalu.

Celý týden děti soutěžily, závodily, hrály si, zpívaly, tancovaly, smály se – prostě si užívaly společných radovánek a nadšení.

Ve středu 14. února přijel za dětmi kejklíř Čabík se svým veselým vystoupením Cesta kolem světa.Vladimíra Sapíková,
ředitelka MŠ


(foto MŠ Slup)

Leden v naší MŠ (02/11/18)

V lednu bude padat sníh, pojedeme na saních …

Po Vánocích se děti sešly ve školce ve středu 3. ledna 2018

Moc sněhu nám v lednu nenapadlo. Jen malý poprašek. A to na sáně ani boby nebylo. Škoda – děti musí počkat na únor.

V úterý 23. ledna přijelo do školičky loutkové divadlo Barborka. Děti se pobavily a zasmály u třech veselých pohádek - O hrnci, který rád vařil rajskou omáčku, Létající koberec a piškotové drobečky, Jak se koník stal učitelem počtů.

Vladimíra Sapíková,
ředitelka MŠ

(foto MŠ Slup)

Prosinec v naší školičce (12/26/17)

Každým rokem na konec přijde měsíc prosinec…

silvestr

V sobotu 2. prosince 2017 zahájily děti svým vystoupením básní, písní a koled adventní čas a rozsvítily vánoční stromeček, pod kterým stojí krásný Betlém s Ježíškem.

V úterý 5. prosince čekaly děti na tři vzácné hosty – Mikuláše, anděla a čerta. Když přišli, zazpívaly jim děti písničky, přednesly básničky. Každý dostal za odměnu balíček plný sladkostí a ovoce.

V úterý 12. prosince přijel do školky písničkář Lubomír Hrdlička se svým programem Jak se rodí kytara. Veselé posezení u stromečku bylo plné lidových písniček, koled a dovádivého tancování. Ve středu 13. prosince jsme společně navštívili Dům umění ve Znojmě, kde probíhal edukační program Tvořivé Vánoce. Děti se dozvěděly opět něco nového o lidových vánočních tradicích a vyrobily si stromeček z vlny a ozdobily ho hvězdičkami. Moc se jim líbila procházka vánočně vyzdobeným Znojmem.

V pondělí 18. prosince všechny děti čekaly u nazdobeného stromečku na Ježíška. Dostaly od něj hodně dárečků, knížek, stavebnic, skládanek aj. Každý si odnesl drobný dáreček i domů. Všem společně nám bylo dobře a příjemně. Všichni se už těšíme na vánoční nadílku v kruhu domova.Kolektiv přeje dětem i rodičům klidné prožití vánočních svátků a mnoho štěstí, zdraví a pohody v novém roce 2018(foto MŠ SLUP)


Obsah sekce Aktuality z naší MŠ