Úvodní stránka Oficiální stránky obce Slup
Vyhledat Návštěvní kniha Česká verze Deutche Version

Obsah:

Slavnosti chleba 2016

Slavnosti chleba 2016 - letos již po dvanácté

V sobotu 3.září 2016 budou ve Slupi konány již tradiční Slavnosti chleba. Hlavním programem této akce je přehlídka folklorních souborů z regionu Jižní Moravy, národnostních menšin žijících na území Jihomoravského kraje, ale i ze Slovenska.

V rámci doprovodného programu lze zhlédnout jarmark, kde budou představována historická řemesla. Jarmark bude doplněn o další stánky s občerstvením, burčákem a čerstvým pečivem. Na travnaté ploše za mlýnem bude umístěna vojenská polní pekárna, která v průběhu akce bude nepřetržitě péci chléb. Před vstupními branami bude vojenské ležení s účastí vojáků a četníků v historických uniformách. Budou zde vystaveny i historické zbraně, včetně vojenské techniky.

Až do večerních hodin bude v nepřetržitém provozu Vodní mlýn ve Slupi. Dále bude připravena v areálu nejmenší hospody v ČR U Bábovky rozsáhlá přehlídka historických traktorů, které se vydají po poledni na spanilou jízdu po areálu Slavností chleba. V rámci předváděcích jízd autobusů Technického muzea v Brně můžete navštívit dělostřelecký srub Zahrádka v Šatově.

Od 20:00 hod. začíná hodová zábava v kulturním domě.

Do Slupi je možno se dostat i zadarmo prostřednictvím předváděcích jízd historických autobusů. Ze Znojma budou odjíždět ze stanoviště MHD u železniční stanice, jinak zastavují u autobusových zastávek v projížděných obcích. Odjezdy historických autobusů budou upřesněny, před konáním akce, zvláštním jízdním řádem.

Blíže na www.slup.cz, nebo přímo na tomto webu Slavností chleba, kde budou průběžně aktualizovány potřebné informace.

Těšíme se na Vás

Ing. Jiří Slezák, starosta obce Slup


PROGRAM

Celkový program Slavností chleba >>>VSTUPNÉ

  • 100 Kč – dospělí nad 15 let
  • 80 Kč – držitelé Seniorpasu
  • Zdarma – děti do 15 let a držitelé ZTP průkazů

DOPRAVA

doprava ZDARMA autobusy TMvB>>>INFO