Úvodní stránka Oficiální stránky obce Slup
Vyhledat Návštěvní kniha Česká verze Deutche Version

Obsah:

XIII. ročník Slavnosti chleba - sobota 2. září 2017

Slavnosti chleba 2017

V sobotu 2.září 2017 budou ve Slupi konány již tradiční Slavnosti chleba. Hlavním programem této akce je přehlídka folklorních souborů z regionu Jižní Moravy, národnostních menšin žijících na území Jihomoravského kraje, ale i ze Slovenska.

V rámci doprovodného programu lze shlédnout jarmark, kde budou představována historická řemesla. Jarmark bude doplněn o další stánky s občerstvením, burčákem a čerstvým pečivem. Na travnaté ploše za mlýnem bude umístěna vojenská polní pekárna, která v průběhu akce bude nepřetržitě péci chléb. Za mlýnem bude také připraven program pro děti. Před vstupními branami bude vojenské ležení s účastí vojáků a četníků v historických uniformách. Budou zde vystaveny i historické zbraně, včetně vojenské techniky.

Až do večerních hodin bude v nepřetržitém provozu Vodní mlýn ve Slupi. Navštívit můžete i muzeum československého opevnění. Dále bude připravena v areálu nejmenší hospody v ČR U Bábovky rozsáhlá přehlídka historických traktorů, které se vydají po poledni na spanilou jízdu po areálu Slavností chleba. V rámci předváděcích jízd autobusů Technického muzea v Brně můžete navštívit dělostřelecký srub Zahrádka v Šatově.

Od 20:00 hod. začíná hodová zábava v kulturním domě.

Do Slupi je možno se dostat i zadarmo prostřednictvím předváděcích jízd historických autobusů. Ze Znojma budou odjíždět ze stanoviště MHD u železniční stanice, jinak zastavují u autobusových zastávek v projížděných obcích. Odjezdy historických autobusů budou upřesněny, před konáním akce, zvláštním jízdním řádem.

Blíže na www.slup.cz, nebo přímo na tomto webu Slavností chleba, kde budou průběžně aktualizovány potřebné informace.

Těšíme se na Vás

Ing. Jiří Slezák, starosta obce Slup


další informace se připravují...