Obec Slup

Dnes je Pondělí 21.8.2017,
svátek má Johana
Pozvánka na XIII. ročník Slavností chleba ve Slupi - 2. září 2017 (2.8.2017)

Slavnosti chleba 2017

V sobotu 2.září 2017 budou ve Slupi konány již tradiční Slavnosti chleba. Hlavním programem této akce je přehlídka folklorních souborů z regionu Jižní Moravy, národnostních menšin žijících na území Jihomoravského kraje, ale i ze Slovenska.

V rámci doprovodného programu lze shlédnout jarmark, kde budou představována historická řemesla. Jarmark bude doplněn o další stánky s občerstvením, burčákem a čerstvým pečivem. Na travnaté ploše za mlýnem bude umístěna vojenská polní pekárna, která v průběhu akce bude nepřetržitě péci chléb. Za mlýnem bude také připraven program pro děti. Před vstupními branami bude vojenské ležení s účastí vojáků a četníků v historických uniformách. Budou zde vystaveny i historické zbraně, včetně vojenské techniky.

Až do večerních hodin bude v nepřetržitém provozu Vodní mlýn ve Slupi. Navštívit můžete i muzeum československého opevnění. Dále bude připravena v areálu nejmenší hospody v ČR U Bábovky rozsáhlá přehlídka historických traktorů, které se vydají po poledni na spanilou jízdu po areálu Slavností chleba. V rámci předváděcích jízd autobusů Technického muzea v Brně můžete navštívit dělostřelecký srub Zahrádka v Šatově.

Do Slupi je možno se dostat i zadarmo prostřednictvím předváděcích jízd historických autobusů. Ze Znojma budou odjíždět ze stanoviště MHD u železniční stanice, jinak zastavují u autobusových zastávek v projížděných obcích. Odjezdy historických autobusů budou upřesněny, před konáním akce, zvláštním jízdním řádem.

Blíže informujte na webu Slavností chleba >>>


Těšíme se na Vás

Ing. Jiří Slezák,
starosta obce Slup

Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Večer pro ženy - akce Klubu Matek 20.5.2017 - ohlédnutí (7.6.2017)
Večer pro ženy

Který uspořádádal Klub Matek při ČSŽ v sobotu 20. května 2017 se vydařil. Každá z žen, která navštívila tuto kulturní akci, obdržela kávu, dezert, víno a květinu. Program zahájila módní přehlídka, poté dámy svými kousky očaroval kouzelník. Zájemkyně mohly ochutnat, případně i zakoupit zdravou výživu, víno a sýry. Dále zde byly pomůcky do kuchyně a kosmetika, vše s odbornou prezentací. Večer pro ženy vyvrcholil taneční zábavou. Více je zřejmé z přiložených fotografií.

M. Mikulenčáková
kronikářka Klubu matek


večer pro ženy 20.5.2017
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Beseda se seniory - ohlédnutí (21.4.2017)

Beseda se seniory

Zastupitelé a zaměstnanci obce Slup uspořádali v pátek 10.3.2017 Besedu se seniory. Nejdříve vystoupily děti z mateřské školy, které pod vedením svých učitelek připravily velmi pěkný program. Poté, co dostali děti za své vystoupení sladkou odměnu, přivítal všechny přítomné seniory zastupitel pan Leoš Feranec. Dále pan starosta zhodnotil dění v obci v uplynulém roce a seznámil všechny s plány na rok letošní, nakonec si připravil několik statistických údajů pro zpestření. K tanci a poslechu hráli Sousedé z Hodonic.


(foto obec Slup)
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Obsah sekce Události v obci