Obec Slup

Obec Slup

V sobotu 7. září 2024 se ve Slupi budou konat tradičně již 19. Slavnosti chleba.

Hlavním programem této akce je přehlídka folklorních souborů z regionu Jižní Moravy či národnostních menšin žijících na území Jihomoravského kraje.

V rámci doprovodného programu lze shlédnout jarmark, kde budou představována historická řemesla. Jarmark bude doplněn o další stánky s občerstvením, burčákem a čerstvým pečivem. Na travnaté ploše za mlýnem bude umístěna vojenská polní pekárna, která v průběhu akce bude nepřetržitě péci chléb. Bude také připraven program pro děti. 

Až do večerních hodin budou možné prohlídky interiéru Vodního mlýna ve Slupi. V blízkosti kulturního domu bude připravena rozsáhlá přehlídka historických traktorů, které se vydají během dne na spanilou jízdu po areálu Slavností chleba. 

Do Slupi je možno se dostat i zadarmo prostřednictvím předváděcích jízd historických autobusů ze sbírek technického muzea v Brně. Ze Znojma budou v pravidelných intervalech odjíždět ze stanoviště MHD u železniční stanice, v projížděných obcích pak z autobusových zastávek. Časy odjezdů historických autobusů budou upřesněny před konáním akce zvláštním jízdním řádem. V rámci předváděcích jízd můžete navštívit také pěchotní srub Zahrada v Šatově.

Další informace budou průběžně doplněny.

Těšíme se na Vás

Ing. Jiří Slezák, starosta obce Slup

 

 

 

Vstupné na Salvnosti chleba 2024
Běžné vstupné 150,- Kč
Držitelé seniorpasu*   100,- Kč
Děti do 15 let zdarma
Držitele průkazu ZTP zdarma

*Sleva je určena pouze pro držitele Seniorpasu, nikoliv pro všechny starobní důchodce.

Informace k získání Seniorpasu získáte na https://www.seniorpasy.cz/

 

 

Informace a přihlášky pro prodejce jsou uvedeny níže.

 V sobotu 2. září se ve Slupi konal osmnáctý ročník Slavností chleba. Na hlavním podiu vystoupilo během dne třináct folklorních souborů všech věkových kategorií.  Za mlýnem se o dětskou část publika zase staralo Divadlo Kufr se svými pohádkami. Opět byl také připraven řemeslný jarmark doplněný stánky s občerstvením a jiným zbožím.  Kromě samotných Slavností chleba si mohli návštěvníci vybrat i z doprovodného programu např. Československé muzeum opevnění 1938, Výstava traktorů u kulturního domu ve Slupi, koňská farma v Oleksovičkách nebo Pěchotní srub zahrada v Šatově. Celé slavnosti zakončila Slupská krojovaná chasa Hodovou zábavou v areálu před vodním mlýnem.

Devatenáctý ročník Slavností chleba se uskuteční 7.září 2024.

 

 

Slavnosti chleba 2023 byly spolufinancovány z dotace Jihomoravského kraje.

Logotyp_jihomoravsky_kraj_RGB.jpg

  

 

V sobotu 3. září se ve Slupi konal sedmnáctý ročník Slavností chleba. Na hlavním podiu vystoupilo během dne osm folklorních souborů všech věkových kategorií.  Za mlýnem se o dětskou část publika zase staral vodník se svými pohádkami. Opět byl také připraven řemeslný jarmark doplněný stánky s občerstvením a jiným zbožím.  Kromě samotných Slavností chleba si mohli návštěvníci vybrat i z doprovodného programu např. Československé muzeum opevnění 1938, Výstava traktorů u kulturního domu ve Slupi, koňská farma v Oleksovičkách nebo Pěchotní srub zahrada v Šatově. Celé slavnosti zakončila Slupská krojovaná chasa Hodovou zábavou v areálu před vodním mlýnem.

Na závěr bych velmi rád poděkoval všem návštěvníkům, pořadatelům z obce Slup, Technického muzea v Brně a Agentury Múza, všem účinkujícím a také řemeslníkům. A už nyní se můžeme pustit do příprav dalšího šestnáctého ročníku a těšit se na Slavnosti chleba 2023, které se uskuteční 2.září 2023.

 

Slavnosti chleba 2022 byly spolufinancovány z dotace Jihomoravského kraje.

Logotyp_jihomoravsky_kraj_RGB.jpg

Soubory ke stažení:
Download this file (plakát.pdf)plakát.pdf

Slavnosti chleba 2021

XVI. ročník, 4. září 2021

Po roční přestávce se opět konaly tradiční Slavnosti chleba. Tentokrát nebyly omezeny deštěm, tak jako v letech 2018 a 2019, ale mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví z důvodů epidemie koronaviru.

Na hlavním podiu vystoupilo během dne osm folklorních souborů všech věkových kategorií.  Za mlýnem se o dětskou část publika zase staral vodník se svými pohádkami. Opět byl také připraven řemeslný jarmark doplněný stánky s občerstvením a jiným zbožím.  Kromě samotných Slavností chleba si mohli návštěvníci vybrat i z doprovodného programu např. Československé muzeum opevnění 1938, Výstava traktorů u kulturního domu ve Slupi, koňská farma v Oleksovičkách nebo Pěchotní srub zahrada v Šatově. Celé slavnosti zakončila Slupská krojovaná chasa Hodovou zábavou v areálu před vodním mlýnem.

Na závěr bych velmi rád poděkoval všem návštěvníkům, pořadatelům z obce Slup, Technického muzea v Brně a Agentury Múza, všem účinkujícím a také řemeslníkům. A už nyní se můžeme pustit do příprav dalšího šestnáctého ročníku a těšit se na Slavnosti chleba 2022, které se uskuteční 3.září 2022.

Těšíme se na Vás

Ing. Jiří Slezák
starosta obce Slup

 

Slavnosti chleba 2021 byly spolufinancovány z dotace Jihomoravského kraje.

Logotyp_jihomoravsky_kraj_RGB.jpg

czechpoint

czechpoint

BLOND1

ids jmk

krizport

banner klesti

logo1 offic

logo1 offic

Obec Slup

Obec Slup

Prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o použití cookies

GDPR

Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.