Obec Slup

Obec Slup

fb.JPG

V sobotu 3.září 2022 budou ve Slupi konány již tradiční Slavnosti chleba. Hlavním programem této akce je přehlídka folklorních souborů z regionu Jižní Moravy, národnostních menšin žijících na území Jihomoravského kraje.

V rámci doprovodného programu lze shlédnout jarmark, kde budou představována historická řemesla. Jarmark bude doplněn o další stánky s občerstvením, burčákem a čerstvým pečivem. Na travnaté ploše za mlýnem bude umístěna vojenská polní pekárna, která v průběhu akce bude nepřetržitě péci chléb. Za mlýnem bude také připraven program pro děti. 

Až do večerních hodin bude v nepřetržitém provozu Vodní mlýn ve Slupi. Dále bude připravena v blízkosti kulturního domu rozsáhlá přehlídka historických traktorů, které se vydají během dne na spanilou jízdu po areálu Slavností chleba. 

Do Slupi je možno se dostat i zadarmo prostřednictvím předváděcích jízd historických autobusů ze sbírek technického muzea v Brně. Ze Znojma budou odjíždět ze stanoviště MHD u železniční stanice, jinak zastavují u autobusových zastávek v projížděných obcích. Odjezdy historických autobusů budou upřesněny, před konáním akce, zvláštním jízdním řádem. V rámci předváděcích jízd  můžete navštívit dělostřelecký srub Zahrádka v Šatově.

Další informace budou průběžně doplněny. Akce se bude konat dle platných hygienických opatření.

 

 

 

Slavnosti chleba 2021

XVI. ročník, 4. září 2021

Po roční přestávce se opět konaly tradiční Slavnosti chleba. Tentokrát nebyly omezeny deštěm, tak jako v letech 2018 a 2019, ale mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví z důvodů epidemie koronaviru.

Na hlavním podiu vystoupilo během dne osm folklorních souborů všech věkových kategorií.  Za mlýnem se o dětskou část publika zase staral vodník se svými pohádkami. Opět byl také připraven řemeslný jarmark doplněný stánky s občerstvením a jiným zbožím.  Kromě samotných Slavností chleba si mohli návštěvníci vybrat i z doprovodného programu např. Československé muzeum opevnění 1938, Výstava traktorů u kulturního domu ve Slupi, koňská farma v Oleksovičkách nebo Pěchotní srub zahrada v Šatově. Celé slavnosti zakončila Slupská krojovaná chasa Hodovou zábavou v areálu před vodním mlýnem.

Na závěr bych velmi rád poděkoval všem návštěvníkům, pořadatelům z obce Slup, Technického muzea v Brně a Agentury Múza, všem účinkujícím a také řemeslníkům. A už nyní se můžeme pustit do příprav dalšího šestnáctého ročníku a těšit se na Slavnosti chleba 2022, které se uskuteční 3.září 2022.

Těšíme se na Vás

Ing. Jiří Slezák
starosta obce Slup

 

Slavnosti chleba 2021 byly spolufinancovány z dotace Jihomoravského kraje.

Logotyp_jihomoravsky_kraj_RGB.jpg

czechpoint

BLOND1

ids jmk

krizport

banner klesti

logo1 offic

Obec Slup

Obec Slup

Prohlášení o přístupnosti

GDPR

Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.