Obec Slup

Obec Slup

 V sobotu 2. září se ve Slupi konal osmnáctý ročník Slavností chleba. Na hlavním podiu vystoupilo během dne třináct folklorních souborů všech věkových kategorií.  Za mlýnem se o dětskou část publika zase staralo Divadlo Kufr se svými pohádkami. Opět byl také připraven řemeslný jarmark doplněný stánky s občerstvením a jiným zbožím.  Kromě samotných Slavností chleba si mohli návštěvníci vybrat i z doprovodného programu např. Československé muzeum opevnění 1938, Výstava traktorů u kulturního domu ve Slupi, koňská farma v Oleksovičkách nebo Pěchotní srub zahrada v Šatově. Celé slavnosti zakončila Slupská krojovaná chasa Hodovou zábavou v areálu před vodním mlýnem.

Devatenáctý ročník Slavností chleba se uskuteční 7.září 2024.

 

 

Slavnosti chleba 2023 byly spolufinancovány z dotace Jihomoravského kraje.

Logotyp_jihomoravsky_kraj_RGB.jpg

  

 

V sobotu 3. září se ve Slupi konal sedmnáctý ročník Slavností chleba. Na hlavním podiu vystoupilo během dne osm folklorních souborů všech věkových kategorií.  Za mlýnem se o dětskou část publika zase staral vodník se svými pohádkami. Opět byl také připraven řemeslný jarmark doplněný stánky s občerstvením a jiným zbožím.  Kromě samotných Slavností chleba si mohli návštěvníci vybrat i z doprovodného programu např. Československé muzeum opevnění 1938, Výstava traktorů u kulturního domu ve Slupi, koňská farma v Oleksovičkách nebo Pěchotní srub zahrada v Šatově. Celé slavnosti zakončila Slupská krojovaná chasa Hodovou zábavou v areálu před vodním mlýnem.

Na závěr bych velmi rád poděkoval všem návštěvníkům, pořadatelům z obce Slup, Technického muzea v Brně a Agentury Múza, všem účinkujícím a také řemeslníkům. A už nyní se můžeme pustit do příprav dalšího šestnáctého ročníku a těšit se na Slavnosti chleba 2023, které se uskuteční 2.září 2023.

 

Slavnosti chleba 2022 byly spolufinancovány z dotace Jihomoravského kraje.

Logotyp_jihomoravsky_kraj_RGB.jpg

Soubory ke stažení:
Download this file (plakát.pdf)plakát.pdf

Slavnosti chleba 2021

XVI. ročník, 4. září 2021

Po roční přestávce se opět konaly tradiční Slavnosti chleba. Tentokrát nebyly omezeny deštěm, tak jako v letech 2018 a 2019, ale mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví z důvodů epidemie koronaviru.

Na hlavním podiu vystoupilo během dne osm folklorních souborů všech věkových kategorií.  Za mlýnem se o dětskou část publika zase staral vodník se svými pohádkami. Opět byl také připraven řemeslný jarmark doplněný stánky s občerstvením a jiným zbožím.  Kromě samotných Slavností chleba si mohli návštěvníci vybrat i z doprovodného programu např. Československé muzeum opevnění 1938, Výstava traktorů u kulturního domu ve Slupi, koňská farma v Oleksovičkách nebo Pěchotní srub zahrada v Šatově. Celé slavnosti zakončila Slupská krojovaná chasa Hodovou zábavou v areálu před vodním mlýnem.

Na závěr bych velmi rád poděkoval všem návštěvníkům, pořadatelům z obce Slup, Technického muzea v Brně a Agentury Múza, všem účinkujícím a také řemeslníkům. A už nyní se můžeme pustit do příprav dalšího šestnáctého ročníku a těšit se na Slavnosti chleba 2022, které se uskuteční 3.září 2022.

Těšíme se na Vás

Ing. Jiří Slezák
starosta obce Slup

 

Slavnosti chleba 2021 byly spolufinancovány z dotace Jihomoravského kraje.

Logotyp_jihomoravsky_kraj_RGB.jpg

czechpoint

czechpoint

BLOND1

ids jmk

krizport

banner klesti

logo1 offic

logo1 offic

Obec Slup

Obec Slup

Prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o použití cookies

GDPR

Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.