Obec Slup

Obec Slup

V sobotu 2.září 2023 budou ve Slupi konány již tradiční Slavnosti chleba. Hlavním programem této akce je přehlídka folklorních souborů z regionu Jižní Moravy, národnostních menšin žijících na území Jihomoravského kraje.

V rámci doprovodného programu lze shlédnout jarmark, kde budou představována historická řemesla. Jarmark bude doplněn o další stánky s občerstvením, burčákem a čerstvým pečivem. Na travnaté ploše za mlýnem bude umístěna vojenská polní pekárna, která v průběhu akce bude nepřetržitě péci chléb. Za mlýnem bude také připraven program pro děti. 

Až do večerních hodin bude v nepřetržitém provozu Vodní mlýn ve Slupi. Dále bude připravena v blízkosti kulturního domu rozsáhlá přehlídka historických traktorů, které se vydají během dne na spanilou jízdu po areálu Slavností chleba. 

Do Slupi je možno se dostat i zadarmo prostřednictvím předváděcích jízd historických autobusů ze sbírek technického muzea v Brně. Ze Znojma budou odjíždět ze stanoviště MHD u železniční stanice, jinak zastavují u autobusových zastávek v projížděných obcích. Odjezdy historických autobusů budou upřesněny, před konáním akce, zvláštním jízdním řádem. V rámci předváděcích jízd můžete navštívit dělostřelecký srub Zahrádka v Šatově.

Další informace budou průběžně doplněny. 

Těšíme se na Vás

Ing. Jiří Slezák, starosta obce Slup

V sobotu 3. září se ve Slupi konal sedmnáctý ročník Slavností chleba. Na hlavním podiu vystoupilo během dne osm folklorních souborů všech věkových kategorií.  Za mlýnem se o dětskou část publika zase staral vodník se svými pohádkami. Opět byl také připraven řemeslný jarmark doplněný stánky s občerstvením a jiným zbožím.  Kromě samotných Slavností chleba si mohli návštěvníci vybrat i z doprovodného programu např. Československé muzeum opevnění 1938, Výstava traktorů u kulturního domu ve Slupi, koňská farma v Oleksovičkách nebo Pěchotní srub zahrada v Šatově. Celé slavnosti zakončila Slupská krojovaná chasa Hodovou zábavou v areálu před vodním mlýnem.

Na závěr bych velmi rád poděkoval všem návštěvníkům, pořadatelům z obce Slup, Technického muzea v Brně a Agentury Múza, všem účinkujícím a také řemeslníkům. A už nyní se můžeme pustit do příprav dalšího šestnáctého ročníku a těšit se na Slavnosti chleba 2023, které se uskuteční 2.září 2023.

 

Slavnosti chleba 2022 byly spolufinancovány z dotace Jihomoravského kraje.

Logotyp_jihomoravsky_kraj_RGB.jpg

Soubory ke stažení:
Download this file (plakát.pdf)plakát.pdf

Slavnosti chleba 2021

XVI. ročník, 4. září 2021

Po roční přestávce se opět konaly tradiční Slavnosti chleba. Tentokrát nebyly omezeny deštěm, tak jako v letech 2018 a 2019, ale mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví z důvodů epidemie koronaviru.

Na hlavním podiu vystoupilo během dne osm folklorních souborů všech věkových kategorií.  Za mlýnem se o dětskou část publika zase staral vodník se svými pohádkami. Opět byl také připraven řemeslný jarmark doplněný stánky s občerstvením a jiným zbožím.  Kromě samotných Slavností chleba si mohli návštěvníci vybrat i z doprovodného programu např. Československé muzeum opevnění 1938, Výstava traktorů u kulturního domu ve Slupi, koňská farma v Oleksovičkách nebo Pěchotní srub zahrada v Šatově. Celé slavnosti zakončila Slupská krojovaná chasa Hodovou zábavou v areálu před vodním mlýnem.

Na závěr bych velmi rád poděkoval všem návštěvníkům, pořadatelům z obce Slup, Technického muzea v Brně a Agentury Múza, všem účinkujícím a také řemeslníkům. A už nyní se můžeme pustit do příprav dalšího šestnáctého ročníku a těšit se na Slavnosti chleba 2022, které se uskuteční 3.září 2022.

Těšíme se na Vás

Ing. Jiří Slezák
starosta obce Slup

 

Slavnosti chleba 2021 byly spolufinancovány z dotace Jihomoravského kraje.

Logotyp_jihomoravsky_kraj_RGB.jpg

czechpoint

czechpoint

BLOND1

ids jmk

krizport

banner klesti

logo1 offic

logo1 offic

Obec Slup

Obec Slup

Prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o použití cookies

GDPR

Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.