Obec Slup

Obec Slup

V pátek 31. května 2024 proběhlo setkání ke 40. výročí otevření nové budovy MŠ. Setkání mělo proběhnout v areálu školky, ale kvůli deštivému počasí jsme se sešli v kulturním domě. Ale ani tato drobná změna nám nebránila v tom, abychom si toto odpoledne hezky užili. Fotogalerie umístěná na pódiu měla značnou část příznivců, vystoupení dětí ze školky také. Během celého odpoledne byly pro děti připraveny dílničky, fotokoutek, bubnovací skupina a také pár pohybových aktivit, za což děkujeme děvčatům ze skupiny "Akce Znojmo". Součástí odpolene bylo také poděkování všem dlouholetým bývalým i současným zaměstnancům školky a také starostům, kteří se o budování či rekonstrukci školky zasloužili. Nechyběla ani možnost si současnou školku prohlédnout. Závěr akce patřil dětské diskotéce.

Foto: Kateřina Matoušková, více fotografií můžete vidět na: https://eu.zonerama.com/nomadtori/Album/11548127

Letošní pálení čarodějnic bylo z důvodu nepříznivého počasí přesunuto na pátek 3. května. Ale i přesto se do průvodu sešlo spoustu nádherných čaroděnic a čarodějů, kteří za hlasitého halekání přišli zapálit oheň a uvařit pár lektvarů v kotlíku.

Foto: Matoušková K.

V sobotu 27.4.2024 se v 9:00 sešlo několik místních, aby vysadili již v pořadí třetí květinové záhony v obci. Záhony již v předstihu připravili dle návrhu Petra Řezníčka ml. záměstnanci obce. Byla odtěžena hlína včetně travních drnů, doplněná nová hlína ve směsi s pískem a vytvořeny cestičky. Všechny zatravněné povrchy a cestičky byly od záhonu odděleny plastovými obrubami. Celkem se v sobotu vysadilo cca 400 květin a následně se zamulčovaly květiny šterkem. Bylo připraveno i malé občerstvení. 

Akce byla podpořena z rozpočtu jihomoravského kraje.

Logotyp_jihomoravsky_kraj_RGB.jpg

czechpoint

czechpoint

BLOND1

ids jmk

krizport

banner klesti

logo1 offic

logo1 offic

Obec Slup

Obec Slup

Prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o použití cookies

GDPR

Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.